16 04 2019 rodlo

W sobotnie popołudnie w Kwidzynie zmierzyły się dwa zespoły Rodła. Rodło z Kwidzyna i Rodło Trzciano. Mecz ten miał być okazją dla naszych zawodników do zdobycia 3 punktów, jak się okazało jednak drużyna Rodła wygrała mecz, jednak było to Rodło Trzciano.

Wiadomo było, że spotkanie nie będzie łatwe jak każde spotkanie derbowe, jednak nasi zawodnicy mieli apetyty na 3 punkty. Jak szybko się okazało po wyjściu na boisko apetyty zmalały. Mimo tego że obydwie drużyny grały ze sobą nie raz, zespołowi z Trzciana udało się zaskoczyć zespół gospodarzy. Drużyna Rodła z Kwidzyna chyba nie spodziewała się aż tak odważnego posunięcia drużyny przyjezdnych. Dodatkowo drużyna z Kwidzyna miała problemy z ustawieniem się w obronie czego efekty były stracone 3 bramki w 10 minut spotkania. Trzeba przyznać że zespołowi też nie pomogły interwencje bramkarza gospodarzy. Cała pierwsza połowa upłynęła pod znakiem prostej gry zawodników z Trzciana i bezradności zespołu z Kwidzyna. Wynik pierwszej połowy strzałem z rzutu karnego ustalił Kapitan kwidzynian Nikodem Szalkowski.

W drugiej połowie gra nieco się odmieniła. Gospodarze atakowali bardziej odważnie. Pojawiły się kolejne próby strzałów na bramkę gości. Niestety okazały się one z reguły albo za lekkie, albo niecelne. Drużyna gości natomiast nie kalkulowała i próbowała ciężar gry przenieść na połowę zespołu z Kwidzyna. Do końca spotkania jednak wynik nie uległ już zmianie, a drużyna z Kwidzyna kończyła mecz w 10 po dwóch żółtych kartkach Mateusza Szpakowskiego.

Za tydzień kolejne spotkanie z LKS Waplewo.

Serdecznie zapraszamy.

Rodło Kwidzyn – Rodło Trzciano – 1:3 (1:3)

Bramki:
Grenc 16′
Tamski 24′
Sawiński 26′
Szalkowski

Żółte kartki: Mateusz Szpakowski x2

Czerwona Kartka: Mateusz Szpakowski

Rodło Kwidzyn:

Kawiak – Malinowski (46′ Studziński), Graczyk, Świokło (78′ Zabielski), Grabowski, Szpakowski, Poświata, Bińczak (60′ Kalinowski), Abdulkadyrov, Szalkowski, Samson (40′ Szewczak)

16 04 2019 rodlo1

16 04 2019 rodlo2

Poprzedni artykułDziś odbywają się egzaminy uczniów ósmych klas z języka polskiego
Następny artykułPchli Targ – 28 kwietnia 2019 r.