16 04 2019 rodlo

W sobotnie popołudnie w Kwidzynie zmierzyły się dwa zespoły Rodła. Rodło z Kwidzyna i Rodło Trzciano. Mecz ten miał być okazją dla naszych zawodników do zdobycia 3 punktów, jak się okazało jednak drużyna Rodła wygrała mecz, jednak było to Rodło Trzciano.

Wiadomo było, że spotkanie nie będzie łatwe jak każde spotkanie derbowe, jednak nasi zawodnicy mieli apetyty na 3 punkty. Jak szybko się okazało po wyjściu na boisko apetyty zmalały. Mimo tego że obydwie drużyny grały ze sobą nie raz, zespołowi z Trzciana udało się zaskoczyć zespół gospodarzy. Drużyna Rodła z Kwidzyna chyba nie spodziewała się aż tak odważnego posunięcia drużyny przyjezdnych. Dodatkowo drużyna z Kwidzyna miała problemy z ustawieniem się w obronie czego efekty były stracone 3 bramki w 10 minut spotkania. Trzeba przyznać że zespołowi też nie pomogły interwencje bramkarza gospodarzy. Cała pierwsza połowa upłynęła pod znakiem prostej gry zawodników z Trzciana i bezradności zespołu z Kwidzyna. Wynik pierwszej połowy strzałem z rzutu karnego ustalił Kapitan kwidzynian Nikodem Szalkowski.

W drugiej połowie gra nieco się odmieniła. Gospodarze atakowali bardziej odważnie. Pojawiły się kolejne próby strzałów na bramkę gości. Niestety okazały się one z reguły albo za lekkie, albo niecelne. Drużyna gości natomiast nie kalkulowała i próbowała ciężar gry przenieść na połowę zespołu z Kwidzyna. Do końca spotkania jednak wynik nie uległ już zmianie, a drużyna z Kwidzyna kończyła mecz w 10 po dwóch żółtych kartkach Mateusza Szpakowskiego.

Za tydzień kolejne spotkanie z LKS Waplewo.

Serdecznie zapraszamy.

Rodło Kwidzyn – Rodło Trzciano – 1:3 (1:3)

Bramki:
Grenc 16′
Tamski 24′
Sawiński 26′
Szalkowski

Żółte kartki: Mateusz Szpakowski x2

Czerwona Kartka: Mateusz Szpakowski

Rodło Kwidzyn:

Kawiak – Malinowski (46′ Studziński), Graczyk, Świokło (78′ Zabielski), Grabowski, Szpakowski, Poświata, Bińczak (60′ Kalinowski), Abdulkadyrov, Szalkowski, Samson (40′ Szewczak)

16 04 2019 rodlo1

16 04 2019 rodlo2