08 01 2013 wyklad

16 stycznia 2013 roku odbędzie się kolejny wykład Uniwersytetu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej. Pierwszy wykład w 2013 roku związany jest z dwiema zmianami formuły MOK: pierwsza dotyczy miejsca, gdzie odbywały się będą wykłady dla uczniów kwidzyńskich szkół [13:00]. Nie będzie to sala audytoryjna KCK lecz aula I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie tzw.”starego”. Wykład dla dorosłych [17:00] niezmiennie odbywać się będzie w sali audytoryjnej KCK przy ul. 11-Listopada 13.
Druga zmiana związana jest z harmonogramem wykładów. Na prośbę gościa Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej, Pana Dariusza Jagielaka wykład na temat kardiologii odbędzie się w marcu 2013 roku.
W styczniu wykładowcą Uniwersytetu MOK będzie Pan dr Piotr Widz. Opowie o dziejach emigracji po 1945 roku. Przybliży sylwetki największych twórców kultury emigracyjnej: Cz.Miłosza, J.Giedroyca, A.Bobkowskiego, J.Mieroszewskiego, K.Wierzyńskiego. Opowie też o Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie, Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, paryskiej Kulturze i londyńskich Wiadomościach. Serdecznie zapraszamy.

08 01 2013 wyklad2 

Poprzedni artykułCały Kwidzyn czyta dzieciom
Następny artykułWernisaż prac Agnieszki Śmietańskiej