27 09 2018 zbigniew girzynski

Józef Piłsudski przeszedł na świat w najbardziej smutnym okresie polskiej historii w 1867 r. Kolejna klęska powstańcza sprawiła, że w nawet najbardziej patriotycznych sercach zgasła jakakolwiek nadzieja na odrodzenie niepodległej Polski. W tych warunkach dorastać przeszło młodemu Józefowi Piłsudskiemu, który w wieku zaledwie lat 17 stracił matkę, a mając lat 20 na 5 lat został zesłany na Syberię. Wrócił z zesłania nie tylko nie złamany, ale z silną wolą do walki o to by wyrwać polskie dusze z popowstańczej traumy i poderwać Polaków do jeszcze jednej, tym razem zwycięskiej, próby wywalczenia i obrony naszej Niepodległości w latach 1918-1920…

Po wykładzie odbędzie się koncert w wykonaniu laureatów „Turnieju zdarzeń artystycznych Szkoła z talentem” oraz promocja tomiku wierszy p. Barbary Lipińskiej-Postawy pt. „Moja Niepodległa i zwykłe życie”.

Barbara Lipińska-Postawa urodziła sie w 1954 roku w Łodzi. Z wykształcenia jest psychologiem.
Przez wiele lat pracowała w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie. Miała tam okazję realizować się jako autorka małych sztuk teatralnych pisanych Specjalnie dla wychowanek Ośrodka i wystawianych na prawdziwej scenie miejscowego teatru. Jej utwory – sztuki i wiersze – ukazywały się w wielu publikacjach. Były recytowane i śpiewane na wielu uroczystościach i koncertach w całej Polsce.
Kilka z nich zostało nagrodzonych w konkursach literackich.

Kiedy: 19 października 2018 r., godz. 17:00
Gdzie: Zamek w Kwidzynie
Wstęp wolny

 02 10 2018 girzynski

Poprzedni artykułMiędzysektorowe Forum Subregionalne
Następny artykułWybory Samorządowe 2018 – niezbędnik