W środę – 2 listopada – w ramach pierwszego dnia Kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych wystąpią:

2.11.2022 – środa

  • 19:00 KOMEDA REFLECTIONS Maciej Tubis – fortepian
  • 20:00 NORWID Kasia Pietrzko – fortepian, kompozycje, wybór tekstów Maciej Kądziela – saksofon altowy, kompozycje, wybór tekstów Andrzej Święs – kontrabas Piotr Budniak – perkusja Andrzej Chyra – recytacje

Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio. Muzyk poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z nim, wyda we wrześniu 2022 roku swoją pierwszą solową płytę pt. „Komeda: Reflections”.

W repertuarze znajdzie się legendarna „Kołysanka Rosemary”, ale w zaskakująco śmiałej interpretacji. Ten, jak i kilka innych utworów („Prawo i pięść”, „Start”) zostały poszerzone o dodatkowe instrumentarium, a całość będzie przeplatana fortepianem solo („Moja ballada”, „Po katastrofie”) i swingującym motywem z filmu „Dwaj ludzie z szafą”.

„Norwid” to unikalny zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. Album w inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa.

fot. Katarzyna Stańczyk
  • Kiedy: 2 listopada 2022 r.
  • Miejsce: Kinoteatr, ul. Katedralna 18
  • Bilet: 20 zł