Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Z artystą przy kawie: Mateusz Krautwurst

SOLO ACT+ to ciesząca się coraz większą popularnością forma kontaktu z artystą. W tę muzyczną, nieco teatralną i stand-up’ową podróż pomiędzy sceną a studiem nagrań oraz między inspiracjami i repertuarem autorskim zabierze nas 26 maja Mateusz Krautwurst. 
Z artystą przy kawie to nowy cykl spotkań, zaproponowanych przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Organizowane na Czarnej Sali wydarzenia są kameralne i dla ograniczonej ilości osób dlatego bilety rozchodzą się na przysłowiowym “pniu”. Artyści, którzy goszczą w tym cyklu są specjalnie dobierani pod względem repertuaru jak i klimatu, który ich muzyka tworzy, dlatego widz uczestniczący w tym wydarzeniu czuje się dopieszczony i fizycznie i mentalnie.
Podczas występu publiczność usłyszy utwory znane dzięki tembrowi męskich głosów, między innymi: Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Markowskiego i Marka Grechuty, a także autorski repertuar Mateusza Krautwursta.
Mateusz Krautwurst 
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogorskim. Z zespołem The Positive wystąpił w koncercie „Debiuty 2008” [TVP], zdobył GRAND PRIX Carpathia Festival 2008, został finalista Vena Music Festival 2008/2010, wystąpił na Sopot TOP Trendy Festiwal 2009. Wygrał odcinek programu „Szansa na Sukces” z zespołem Poluzjanci (TVP, 2011). Jego głos i utwory znaleźć można na płytach innych artystów, lecz również w autorskiej odsłonie albumu The Positive (na płycie gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i Frenchy). W 2011 roku ukazała sie postmodernistyczna powieść Mateusza „Pojednanie. Składanie do całosci”. Z końcem 2011 roku Mateusz Krautwurst został finalista The Voice of Poland [TVP2] z drużyny Kayah, czego skutkiem jest wydany przez Universal Music Polska singiel „Tego nam życzę” (marzec 2012 r.). 9 maja 2014 roku w Empikach ukazał sie album jego autorski solowy album „Gdzieś Pomiędzy”.
 W kwietniu 2019 roku Mateusz Krautwurst otrzymał „platynowa płyte” za sprzedaż albumu Wojtka Sokoła, za gościnny udział wokalny oraz napisanie melodii refrenu w utworze „Lepiej jak jest lepiej”. Od października 2020 roku Mateusz Krautwurst prowadzi autorska audycje pt. „Serdeczne dźwięki” na antenie Trojki. W 2021 roku Mateusz Krautwurst otrzymał nagrodę ZAiKS za najlepszy tekst koncertu „PREMIERY” 58. KFPP w Opolu (piosenka „Dobre moce” Kasi Moś i Jareckiego).
Kiedy: 26 maja, 2022 r. godz. 18:00
Gdzie: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Bilet: 35 zł

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 26 2022
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:00

Koszt

35,00PLN

Lokalizacja

Czarna Sala
Słowiańska 13, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/