Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Wystawa malarska Ewy Niewolskiej

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Niewolskiej. Wernisaż zatytułowany „Perspektywy” odbędzie się 22 listopada o godz. 17.00 w foyer kinoteatru. Wstęp wolny.
Wystawa prezentuje twórczość Ewy Niewolskiej z ostatnich 12 lat działalności artystycznej. To co je łączy to perspektywa, która jest początkiem procesu twórczego. To z jakiego miejsca obserwujemy, widzimy, w jakim zostaliśmy usytuowani, decyduje o tym jak postrzegamy rzeczywistość. Punkt odniesienia najczęściej daje początek wszystkim pozostałym ruchom. Wchodzenie w kontakt z przestrzenią z pewnej perspektywy zapoczątkowuje proces budowania horyzontu, linii ścian, korytarzy, załamań, nastroju i czasu. W zależności od tego z jakiej perspektywy (miejsca, czasu, osoby) uczestniczymy w procesie tworzenia, taką przybieramy rolę: architekta, budowniczego, historyka, a czasem własnego „ja”.
Prezentacja stanowi wachlarz zarówno mało jak i wielkoformatowych prac malarskich na płótnie oraz papierze.
O artystce:
Ewa Niewolska pochodzi z Ryjewa. W 2011 r. uzyskała dyplom licencjacki z malarstwa w pracowni prof. E. Małkowskiego na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie, a w 2013 r. ukończyła w tej samej pracowni studia artystyczne z wyróżnieniem za całokształt pracy artystycznej oraz spójność pracy dyplomowej. Ponadto otrzymała nagrodę „Najlepszy absolwent Wydziału Sztuki roku 2012/2013”.
Częstym tematem prac Ewy Niewolskiej są: architektura miejska, pejzaże, dworce oraz podróże. W jej twórczości występuje także zainteresowanie historią regionu gminy Ryjewo, głównie mniejszością mennonicką i jej spuścizną materialną w Zakątku Ryjewskim.
Na swoim koncie ma wystawy indywidualne, m.in. w Warszawie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Dobrym Mieście, Braniewie, Kwidzynie, Sztumie, Barczewie, Bisztynku, Malborku, Olsztynie a także zbiorowe w: Olsztynie, Toruniu, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim, Elblągu, Mogilnie, Warszawie czy też Kijowie.
Sukcesem było zakwalifikowanie się w 2013 r. do prestiżowych wystaw wieńczących ogólnopolskie konkursy plastyczne: Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu, VIII Biennale Sztuki w Olsztynie oraz nominacja w ogólnopolskim konkursie „Warszawski Pejzaż”.
Na co dzień zajmuje się działalnością artystyczną wśród osób bezdomnych, więźniów, seniorów, młodzieży i dzieci. Jest również organizatorką plenerów malarskich. Należy także do kwidzyńskiego Stowarzyszenia „Kontrasty”, skupiającego miłośników malarstwa. Od 2 lat prowadzi natomiast pracownię malarstwa z małą galerią swoich prac w Ryjewie.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lis 22 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/