Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Plakat warsztatów tworzenia kartek świątecznych

Warsztaty tworzenia kartek świątecznych

Warsztatowo… świątecznie

Od lat pisanie i otrzymywanie pocztówek kojarzyło się nam ze Świętami – nie tylko Bożego Narodzenia. Dla każdego wymyślaliśmy inne życzenia i dopisywaliśmy coś od siebie. Możliwość złożenia indywidualnych życzeń noworocznych i świątecznych dostarczała nam wielu pozytywnych emocji i nie traktowaliśmy tego w żaden sposób jako niepotrzebny obowiązek.

W Polsce tradycja składania życzeń w tradycyjny sposób sięga już ponad 100 lat. Na samym początku wysyłano czarno-białe kartoniki. Na jednej stronie znajdował się adres, a na drugiej – życzenia. Następnie, zaraz po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj, pojawiły się ręcznie malowane pocztówki i zyskały sobie od razu dużą popularność.

5 grudnia nasza wyobraźnia oraz kreatywność wzbiją się ponad chmury, a to za sprawą ręcznie robionych kartek świątecznych. Lata ubiegłe przekonały nas, że papier, klej, nożyczki i odrobina wyobraźni działają cuda.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, dużych i małych, rodzinnie i pojedynczo na warsztaty tworzenia kartek świątecznych. 

Kiedy: 5 grudnia 2019 r., godz. 16:00
Gdzie: siedziba KCK/pracownia kreatywna
Cena: 10 zł/osoba

Plakat warsztatów tworzenia kartek świątecznych

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

gru 05 2019
Zakończone!

Czas

16:00 - 18:00

Koszt

10 zł/osoba

Lokalizacja

Kwidzyńskie Centrum Kultury
11 Listopada 13, Kwidzyn