Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Potrawa z asparagusa, pomidorów i jajek na twardo

Wagon Kultury – Smaki Powiśla. Spotkanie z Grażyną Michalik

13 lutego o 17:00 w ramach „Wagonu Kultury” odbędzie się spotkanie z Grażyną Michalik – autorką książki „Smaki Powiśla”, w której zebrała wszystkie charakterystyczne dla naszego regionu przepisy używane na co dzień i od święta. O powiślańskich przysmakach będzie można nie tylko posłuchać, ale również ich spróbować podczas degustacji potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kwidzyn.

Przepisy [ze „Smaków…”] pochodzą od sztumian oraz kwidzynian mieszkających na Powiślu od urodzenia, inne są wiernymi tłumaczeniami przepisów przekazanych przez mieszkańców Sztumu i Kwidzyna sprzed 1945 roku, a część stanowią zapamiętane smaki z dzieciństwa. Myślę, że niektórzy czytelnicy odnajdą swoje wspomnienie, cząstkę wspólnie obchodzonych świąt, odpustowego obiadu, smak chwil spędzonych z najbliższymi za stołem. Może będzie to dobra okazja do uporządkowania własnych cydelków z przepisami na ulubione potrawy. Wszak najcenniejszym posagiem jest nie tylko pieniądz, jak mawiała moja babcia, ale przede wszystkim gospodarność, oszczędność i znajomość sztuki kulinarnej – pisze w swojej książce Grażyna Michalik.

Spotkanie odbędzie się w „Wagonie Kultury” czyli pomieszczeniu piwnicznym. Wejście znajduje się na zewnątrz biblioteki, na poziomie -1, na prawo od drzwi głównych.

Plakat spotkania z Grażyną Michalik

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 13 2020
Zakończone!

Czas

17:00 - 18:00

Lokalizacja

Biblioteka Miejsko-Powiatowa
Tadeusza Kościuszki 54, Kwidzyn