Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Plakat spektaklu "W imię... wolności"

W imię… wolności

12 kwietnia na deskach kwidzyńskiego teatru zagości spektakl w reżyserii Michała Rychlickiego “W imię… wolności”. Spektakl ten poświęcony jest pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym”.
W imię… wolności to spektakl poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych, którzy po kres życia walczyli, tak z wyboru, jak i konieczności z wrogami suwerennej Polski. Często się o tym nie pamięta, że wielu spośród tych Żołnierzy, których komunizm miał zakopać i pogrążyć, byli uczestnikami nie jednej, a kilku spośród największych wojen XX wieku. Pomimo żołnierskiego zacięcia, byli  po prostu zwykłymi ludźmi, pragnącymi kochać, zakładać rodziny i żyć w wolnej Polsce. Nie Oni wybierali wojnę, to wojna wybrała Ich. Jednak Ich wyborem do końca był honor.
Autor spektaklu: Michał Rychlicki
Przygotowanie: 
Michał Rychlicki i Jacek Hinz
 
Obsada: 
Michał Rychlicki, Jacek Hinz, Klaudia Górska, Piotr Marchewka, Krystian Rychłowski, Miłosz Szemendera, Majka Rychlicka, Adam Rychlicki 
 
Lektor: 
Tomasz Kolos
 
Kiedy: 12 kwietnia, godz. 18:00
Gdzie: teatr w Kwidzynie

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

kwi 12 2022
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:00

Koszt

10,00PLN

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/