Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
sowa z bliska

Rodzinna Noc Sów

16 marca (czwartek) o godz. 17.00 Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa zaprasza wszystkich miłośników ptaków do swojej siedziby przy ul. Miłosnej 1 na wydarzenie z cyklu „Rodzinna Noc Sów”.

Tego wieczoru zagłębimy się w sowi świat oglądany i słyszany zmysłami puszczyka – najliczniejszej polskiej sowy. Ci bezszelestni, nocni łowcy są powszechnie znani ze swojego skrytego trybu życia, dlatego uchylimy rąbka ich tajemnic. W końcu sowy są wśród ornitologów niewyczerpanym źródłem porywających anegdot, a ich mrożące krew w żyłach odgłosy, jakie wydają to tylko jedna z ich niewiarygodnych umiejętności.

Rodzinna Noc Sów jest bezpłatnym i otwartym wydarzeniem skierowanym do dzieci, ich rodziców, nauczycieli, edukatorów, miłośników ptaków i lasów. Słowem: wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej polskie sowy.

Harmonogram Rodzinnej Nocy Sów w Kwidzynie:

17.00 – 18.00 Prezentacja, podczas której dowiecie się, czy puszczyk kręci głową dookoła, czy to prawda, że widzi w zupełnej ciemności i co to znaczy, że sowa ma krzywe uszy?

18.00-18.30 – Sowie eksponaty, czyli można dotykać! Sprawdzicie, czy sowie szpony są naprawdę ostre, a pióra… miękkie. Jak to się dzieje, że jej lot jest bezszelestny? Oprócz tego będziecie mogli zabawić się w biologa, który pod mikroskopem stereoskopowym rozpoznaje sowie ofiary po… zębach!
Otrzymacie też pamiątkową odznakę z bohaterem tegorocznej RNS!

18:45 – 20.00 Nocne posz(h)ukiwania sów! Niewiele jest rzeczy równie działających na wyobraźnię, jak nocne zawodzenie puszczyka nad głową w ciemnym lesie, daleko od ciepłego łóżka. Poznacie z nagrań głosy wydawane przez inne sowy i triki, jak można samodzielnie je naśladować!

20.15 – Dla chętnych pożegnalne ognisko z kiełbaskami (we własnym zakresie) przy sowich opowieściach.

RNS to coroczne wydarzenie organizowane na przełomie zimy i wiosny przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa nieprzerwanie od 2016 roku. Inspirowane Nocami Sów zapoczątkowanymi przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK! Niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Kwidzyńskich rodzin i na stałe wpisało się w nasz kalendarz.

Uczestnictwo jest bezpłatne, choć ze względów organizacyjnych wymaga zapisu, którego dokonać można telefonicznie (55 2612216) lub mailowo sekretariat@ekokwidzyn.pl

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 16 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 20:00

Lokalizacja

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Miłosna 1, Kwidzyn

Organizator

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Telefon
55 261-22-16
Email
sekretariat@ekokwidzyn.pl
Strona WWW
http://www.ekokwidzyn.pl