Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Prąd z owoców

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych wraz z opiekunem na zajęcia pt. „Prąd z owoców”, które odbędą się dnia 26.02.2022 w godz. 11:00-13:00 w Fundacji M.A.P.A. Obywatelska w Kwidzynie, przy ul. Odrowskiego 10.

Natura nie przestaje zadziwiać. Czy wiecie, że prostą już „naładowaną” baterię możecie wykonać w kilka minut własnoręcznie? W dodatku używając do tego „nietypowych komponentów”, które są w dodatku jadalne?
„Prąd z owoców”, to propozycja zajęć popularyzujących nauki przyrodnicze w atrakcyjny, ciekawy sposób. Z dala od skomplikowanych teorii i wzorów, wspólnie przeprowadzimy eksperyment chemiczno-fizyczny!
Zbudujemy prawdziwe, proste i działające baterie z ziemniaków, cytryn, może z jabłek albo używając zwykłej wody z solą. Przy pomocy woltomierza sprawdzimy wytworzone napięcie, a na koniec podłączymy najprawdziwsze żarówki.
Podczas zajęć uczestnicy wykonają własne niepowtarzalne baterie i posłuchają historii o tym, skąd się w ogóle wzięły i jak działają. Zajęcia trwają 2 godziny i gwarantują dobrą zabawę.
Potrzebujemy jedynie ziemniaków, jabłek cytryn, wody i soli.

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/4607687576003665?ref=newsfeed

Na zajęcia obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy 🙂

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 26 2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 13:00

Organizator

Fundacja M.A.P.A. Obywatelska
Telefon
+48 537 823 909
Email
fundacja@mapaobywatelska.org.pl
Strona WWW
http://www.mapaobywatelska.org.pl/