Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Noc Muzeów 2024

Zbliża się Noc Muzeów 2024, która odbywać się będzie pod hasłem „Miasto Ogród”. Już 18 maja zapraszamy do zwiedzania Katedry oraz do uczestnictwa w spacerach historycznych i grze miejskiej. Tegoroczną Noc Muzeów zakończy natomiast wyjątkowy koncert zespołu „Etnobotanika”.

Noc Muzeów 2024 nawiązywać będzie do tematu przewodniego, którym w tym roku jest natura. Jak co niektórzy pamiętają Kwidzyn nazywany był dawniej miastem zieleni, miastem – parkiem i takie założenia przyświecały też osobom, które niegdyś odpowiadały za kształtowanie przestrzeni miejskiej. Był to zresztą trend (XIX w.) bardzo popularny, nie tylko na terenie Prus.

Kwidzyńska Noc Muzeów 2024 będzie łączyła historię z przyrodą. Chętni będą mogli wziąć udział w historyczno-przyrodniczej grze miejskiej oraz zwiedzaniu katedry (szukanie elementów przyrodniczych w tym obiekcie). Odbędą się również dwa spacery historyczne „Od koni do kina”, opowiadające historię Placu Św. Jana Pawła II. Warto przy tym podkreślić, że udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod nr tel. 55 279 35 28. Na koniec, w wyjątkowej scenerii parku przy ul. Hallera, wystąpi zespół „Etnobotanika”, który w ubiegłym roku wydal album „Leśne duchy”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 18 2024
Zakończone!

Czas

20:00 - 23:00