Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Orzechowski (MMTS Kwidzyn) z meczu z Zagłębiem

MMTS Kwidzyn – Zagłębie Lubin

Już w najbliższy piątek, 6 maja, o godz. 18.00, MMTS Kwidzyn zmierzy się się we własnej hali z Zagłębiem Lubin. Mecz będzie przedostatnim spotkaniem rozegranym przez kwidzynian w sezonie 2021/2022 oraz ostatnim rozegranym we własnej hali. Co za tym idzie dla niektórych będzie to pożegnanie z kwidzyńską publicznością.

Zagłębie Lubin plasuje się obecnie na X miejscu w tabeli PGNiG Superligi. W 24 spotkaniach lubinianie zdobyli 21 punktów i o 2 oczka wyprzedzają zespoły z Tarnowa oraz Gdańska. Od MMTS Kwidzyn, zajmującego aktualnie IV miejsce, dzieli natomiast Zagłębie aż 20 punktów.

W dotychczasowych spotkaniach lubininie odnieśli 7 zwycięstw i 17 porażek. Warto przy tym dodać, że większość spotkań wyjazdowych kończyła się dla Miedziowych porażką.

Na terenie rywali podopiecznym trenera Jarosława Hipnera udało się zdobyć punkty tylko dwukrotnie. W grudniu Zagłębie wygrało w Gdańsku po serii rzutów karnych – 4:5, w regulaminowym czasie remisując 24:24. W marcu lubinianie wygrali natomiast wyjazdowe starcie z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, pokonując rywali 30:27. Dodajmy, że najwięcej bramek w tamtym spotkaniu zdobył dla Zagłębia Michał Bekisz – 7 goli. Kolejne wyjazdy to już porażki z Górnikiem Zabrze – 27:29 oraz Chrobrym Głogów – 25:28. Faworytem starcia MMTS – Zagłębie są więc wyżej sklasyfikowani w tabeli PGNiG Superligi zawodnicy gospodarzy, dla których będzie to pożegnanie z kwidzyńską publicznością w sezonie 2021/22. Czerwono-czarni na pewno będą więc chcieli pożegnać się zwycięstwem, tym bardziej, że zarówno dla trenera Zbigniewa Markuszewskiego, jak i kilku zawodników będzie to ostatnie spotkanie rozegrane w kwidzyńskiej hali w czerwono-czarnych barwach.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie MMTS Kwidzyn wygrał w Lubinie 26:23 (12:11). Najwięcej bramek dla Zagłębia zdobyli wówczas Mateusz Drozdalski – 5 oraz Marcel Sroczyk, Jakub Bogacz i Roman Chychykalo – po 3 trafienia. W zespole MMTS brylował natomiast Robert Orzechowski, który zdobył wówczas 6 bramek. Po 4 trafienia na swoim koncie odnotowali z kolei: Hubert Kornecki, Patryk Grzenkowicz oraz Nikodem Kutyła.

Czy kwidzynianom uda się ponownie pokonać Zagłębie okaże się w piątek, 6 maja. Dodajmy, że mecz rozpocznie się o godz. 18.00, a poprowadzi go para sędziowska ze Szczecina: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń. Relację na żywo z kwidzyńskiej hali oglądać będzie można na żywo na portalu www.emocje.tv

Warto dodać, że w ostatniej kolejce Zagłębie przegrało na własnym terenie z Łomżą Vive Kielce – 24:32 (11:15). Świetnie spotkanie rozegrali wówczas Stanisław Gębala oraz Roman Chychykalo, którzy zdobyli po 5 bramek dla swojego zespołu. Po 4 trafienia zdobyli natomiast Jakub Bogacz, Mateusz Drozdalski oraz Michał Bekisz.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 06 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 19:30

Koszt

20,00PLN

Lokalizacja

Hala Widowiskowo-Sportowa
Wiejska 1A, Kwidzyn

Organizator

MMTS Kwidzyn
Telefon
+48 55 279 64 41
Email
sekretariat@mmts-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://www.mmts-kwidzyn.pl/