Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
plakat Miasto Cię szuka

Miasto Cię szuka!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Miasto Cię szuka!”. Tym razem spotykamy się 21 października (sobota), aby wspólnie wyruszyć śladami przedwojennych kawiarni.

Październikowy spacer będzie miał nieco inny charakter. 21 października (sobota), w ramach cyklu „Miasto Cię szuka!”, zapraszamy na spacer śladami przedwojennych kawiarni w Kwidzynie. To właśnie w nich przed wojną skupiało się całe życie towarzyskie.

Podczas październikowego spaceru, bazując na przedwojennych pocztówkach i zdjęciach, poznamy miejsca, w których kiedyś znajdowały się kawiarnie. Zobaczymy także jak wyglądały ich wnętrza. Główną bohaterką spaceru będzie jednak kawa i podczas spotkania będziecie Państwo mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na jej temat, m.in. skąd wzięła się jej nazwa, w jaki sposób prawidłowo ją parzyć, a także dlaczego nazywana jest czasami „czarnym złotem”. Dodajmy, że na uczestników październikowych spacerów czekać będzie również pewna niespodzianka.

Warto dodać, że tym razem (21 października) odbędą się dwa spacery. Pierwsza grupa spotka się o godz. 12.00 obok Tabularium, przy wejściu do zakrystii katedry. Drugi spacer rozpocznie się natomiast o godz. 15.00 w parku na Placu Plebiscytowym.

Zapisy zainteresowanych udziałem w spacerach przyjmowane są pod nr 55 279 35 28 (uczestnictwo w nich jest bezpłatne).

Uwaga w przypadku niesprzyjającej pogody spacery w tym terminie się nie odbędą. O ewentualnych zmianach będziemy informować zapisanych uczestników telefonicznie

 

Kiedy? 21 października

Godz. 12:00

Miejsce: Tabularium, ul. Braterstwa Narodów 33

Godz. 15:00

Miejsce: Park na Placu Plebiscytowym

Bilety: spacer jest bezpłatny – obowiązują zapisy pod nr tel. 55 279 35 28

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

paź 21 2023
Zakończone!

Czas

12:00 - 14:00

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/