Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Mecz SMS ZPRP I Kwidzyn – USAR Kwidzyn

Już w niedzielę 17 października kolejne Derby Kwidzyna. Mecz SMS ZPRP I Kwidzyn – USAR Kwidzyn.  Spotkanie odbędzie się w hali przy ulicy Wiejskiej 1A.

Obie drużyny rozpoczęły ten sezon w dobrym stylu. Zarówno bardziej doświadczony USAR jak i młodzi adepci szczypiorniaka zwyciężyli w dwóch pierwszych kolejkach i były to dwie z czterech niepokonanych zespołów w lidze. W 3. kolejce, USAR zmierzył się z drużyną z Gryfina, z którą to ostatecznie wygrał w dobrym stylu, natomiast SMS pojechał do lidera z Kościerzyny, z którym po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrał 25:23, gdy jeszcze w 54 minucie prowadzili 21-23. W związku z tym, w 4 kolejce ligowej zmierzą się młoda, podrażniona drużyna pod przewodnictwem Macieja Mroczkowskiego i rozpędzona trzema zwycięstwami drużyna Dominika Borynia. To spotkanie będzie miało dodatkowy smak ze względu na spotkanie ucznia i mistrza w osobach odpowiednio trenera USARu oraz SMSu.

Minione 3 kolejki sprawiły, że USAR Kwidzyn znajduje się na 3. miejscu w lidze z kompletem zwycięstw ustępując jedynie różnicą zdobytych bramek drużynom z Kościerzyny oraz Koszalina. SMS z sześcioma punktami znajduje się natomiast na miejscu 5. Jeśli weźmiemy pod uwagę najlepszych strzelców w lidze, Bartosz Janiszewski z USARu znajduje się na wysokim 3. miejscu w tej klasyfikacji z 25 bramkami na koncie! Dalej na 32. miejscu z 11 bramkami Dominik Sonnenfeld oraz z ośmioma trafieniami husarski tryplet: Bartosz Preuss, Jacek Szwed, Beniamin Werra. W barwach SMSu brylują natomiast: Michał Słupski z 16 bramkami (13. miejsce), Daniel Szendzielorz mający 13 trafień (22. miejsce) i zawodnicy z 25 i 26 miejsca, a więc Eryk Pstrąg oraz Jakub Świątkiewicz z 12 bramkami.

Wejście na mecz bezpłatne. Będzie także prowadzona transmisja z meczu.

Facebook USAR Kwidzyn:  https://www.facebook.com/usarkwidzyn

Kanał YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCl_loOnqr3yQBPe6UYgYtHw

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/43qbYacBI

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

paź 17 2021
Zakończone!

Czas

16:00

Lokalizacja

Hala Widowiskowo-Sportowa
Wiejska 1A, Kwidzyn

Organizator

SMS ZPRP
SMS ZPRP
Telefon
(055) 279-42-75
Email
sekretariat@smskwidzyn.pl
Strona WWW
http://smskwidzyn.pl/