Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
makrama

Makramowy łapacz snów

Pasjonatów sznurków, plecionek, ozdób ręcznie robionych zachęcamy do wzięcia udziału w  warsztatach wyplatania makramy. To już kolejne cykliczne warsztaty, które chcemy Wam zaproponować (oprócz warsztatów z szydełkowania i szycia na maszynie).  Zapraszamy na zajęcia podczas których zainspirujecie się i za pomocą prostych węzłów i różnego rodzaju sznurków stworzycie niepowtarzalne ozdoby, które nie tylko udekorują dom, ale również świetnie sprawdzą się jako upominek. Efekt końcowy zależny jest od rodzaju sznurka, użytego splotu i kolejności wiązania, ale przede wszystkim od chęci, zaangażowania i serca włożonego przez uczestników. 

Łapacz snów składa się z sieci wplecionej w okrąg wykonany ze sprężystego drewnianego pręta (np. wierzby). Spotykane są też łapacze w kształcie kropli wody i łapacze trójwymiarowe. Wewnątrz ramy wpleciona jest schodząca się spiralnie ku środkowi sieć  dawniej ze ścięgna, włosia lub rzemienia obecnie ze sznurka. Amulet przyozdobiony jest zwykle piórami, paciorkami i innymi ozdobami, którym przypisywane są określone właściwości magiczne. Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domostwa. Obecnie popularne stało się wieszanie łapaczy snów jako mających przynosić szczęście amuletów np. w pokojach dziecięcych lub na lusterkach wstecznych w samochodach.

Prowadząca:  Joanna Skopczyńska – Pudełko.

zapisy tel. 55 279 35 28 (liczba miejsc ograniczona)

Makrama – znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele.
Kiedy: 24 lipca 2020r., godz. 17:00
Gdzie: siedziba KCK/Kreatywny Stryszek
Cena: 30 zł
makrama
makrama

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lip 24 2020
Zakończone!

Czas

17:00

Koszt

30 zł

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Kwidzyńskie Centrum Kultury
11 Listopada 13, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/