Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Sławek Uniatowski

Koncert Sławka Uniatowskiego

Metamorfozy Sławka Uniatowskiego…
…już w lutym w Kwidzynie.
Idealny prezent na Walentynki 2020!
16 lutego 2020 r. Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do kwidzyńskiego teatru na koncert Sławka Uniatowskiego. „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz i Michał Zabłocki.
Pierwszym singlem z płyty jest utwór „Honolulu”.
Album jest kompilacją jazzu, soulu i ambitnego popu, a tytułowa metamorfoza symbolizuje muzyczne poszukiwania artysty na przestrzeni lat.

Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista.
Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu. Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, wydany na jej płycie „Kochać”. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ja wam pokażę” w reżyserii Denisa Delica, a także wystąpił ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Koncertował z licznymi big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Ellie Fitzgerald, m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W 2018 roku ukazał się album Zbigniewa Wodeckiego „Dobrze, że jesteś”, na którym Uniatowski śpiewa utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej nakreślonej przez Wodeckiego. Na licznych koncertach oddaje hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, bezbłędnie wykonując m.in „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Zabiorę Cię dziś na bal”.

Kiedy: 16 lutego 2020 r., godz. 19:00
Gdzie: Teatr, ul. Katedralna 18
Bilety: 90 zł (kup online)

Plakat koncertu Sławka Uniatowskiego

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 16 2020
Zakończone!

Czas

19:00 - 21:00

Koszt

90 zł

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn