Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Jaś i Małgosia

Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na bajkę braci Grimm „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Centrum Kultury Teatr z Grudziądza.

 

 

Jaś i Małgosia w tajemnicy przed ojcem wybierają się do lasu po urodzinowy prezent dla niego. Zaskoczone przez burzę rodzeństwo gubi w lesie powrotną drogę do domu. Co było dalej? Wiadomo! Zła czarownica itd. A może było inaczej? Historia Jasia i Małgosi jest powszechnie znana, co nie oznacza, że grudziądzka adaptacja bajki nie będzie zaskakiwać.


Reżyseria:
Zbigniew Kulwicki;

Scenografia, kostiumy: Roman Baranowski i Ryszard Belka;

Muzyka: Piotr Jan Ulatowski

 

Obsada:

Jaś – Adam Szczerbaty

Małgosia – Oliwia Górska

Ojciec – Beniamin Koralewski

Matka – Aleksandra Perz

Czarownica – Zbigniew Kulwicki

Niedźwiedzica; Kłusownik – Bartosz Bagniewski

 

Centrum Kultury Teatr od początku swojego istnienia, czyli od 1991 roku, prowadzi szeroko zakrojoną działalność impresaryjną w zakresie teatru, muzyki i kabaretu. Jest organizatorem wielu imprez cyklicznych. W czasie trwania sezonu kulturalnego można obejrzeć na scenie przedstawienia w wykonaniu teatrów z całego kraju, wysłuchać koncertów muzyki: klasycznej, operowej i operetkowej, jazzowej  i estradowej, a także zobaczyć występy najlepszych grup kabaretowych. Inną ważną działalnością Centrum Kultury jest organizacja imprez plenerowych. Co roku w czerwcu na Błoniach Nadwiślańskich odbywają się koncerty z okazji Dni Grudziądza, a w sierpniu Pożegnanie wakacji. To nie wszystko, w okresie urlopowym, przez dwa miesiące, mieszkańcy miasta oraz turyści mogą korzystać z innej plenerowej oferty jest to festiwal Lato na Starym Mieście. W tym czasie w najpiękniejszych zakątkach Grudziądza odbywają się koncerty i spektakle uliczne.

 

 

Kiedy: 9 sierpnia, godz. 16:30

Gdzie: teatr, ul. Katedralna 18

 

 

 

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sie 09 2022
Zakończone!

Czas

16:30 - 18:30

Koszt

15,00PLN

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/