Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
plakat jarmarku bożonarodzeniowego

Jarmark Bożonarodzeniowy – niedziela

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W Polsce cieszą się one coraz większą popularnością.

W tym roku również Kwidzyn dołączy do tej przepięknej tradycji, jaką są kiermasze przedświąteczne.

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 18 i 19 grudnia, po raz drugi w naszym mieście, na placu przed teatrem będzie miał miejsce Jarmark bożonarodzeniowy.

Ręcznie wyrabiane stroiki, ozdoby choinkowe, rozgrzewające napoje, pierogi, świąteczne ciasta będą na Was czekać na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kwidzynie. Przygotowaliśmy także cykl koncertów, bajek oraz innych atrakcji, które dodatkowo będą umilać spacery między stoiskami.

Przez te dwa dni wysłuchacie koncertów kolędowych ZPiT “Powiśle”, Art Voice, Pas De Nom, Łobuziar, Muzofanek i Sound`n Grace . Wszyscy zainteresowani zdjęciami w scenerii świątecznej będą mieli okazję na spotkanie z Mikołajem i upamiętnienie tego wydarzenia na fotografii.

Pierwszego dnia jarmarku zaplanowaliśmy atrakcję, którą specjalnie na tą okazję przygotuje TRW “Miłosna”  – pokaz kucyków. Odwiedzą nas także MotoMikołaje na swoich piekielnych maszynach.

Drugiego dnia, jak co roku, Burmistrz zaprosi na Wigilię Miejską połączoną z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju. Nie zabraknie także symbolicznego pierożka z barszczykiem.

Kwidzynianie będą też mieli jedyną w swoim rodzaju okazję zakupić choinkę prosto z lasu – a nad wszystkim piecze sprawuje Nadleśnictwo Kwidzyn.

Ze swojej strony, Kwidzyńskie Centrum Kultury przez dwa dni poprowadzi warsztaty dla dzieci z tworzenia ozdób choinkowych.

Sobota godz. 12:30-13:30, 14:00-15:00, 15:30-16:30

Niedziela godz. 12:30-13:30 i 14:00-15:00

Miejsce: teatr

Zapisy telefoniczne od 14 grudnia 2021r. (55 279 35 28) – liczba miejsc ograniczona

Więcej informacji na stronie www.kckkwidzyn.pl

Jarmarki odbywają się według starych tradycji, której strzegą specjalni strażnicy. W Kwidzynie na straży będą stali Renifer i Bałwanek. Nie dopuszczą do sprzedaży nieodpowiednich wyrobów, a także przypilnują porządku, by wszystko było zgodne ze średniowiecznymi tradycjami.

PROGRAM ARTYSTYCZNY

Niedziela 19.12.2021 godz. 12:00-20:00

13:15-15:00 film „Ekspres polarny” – Led przed teatrem

15:00-15:30 koncert Art Voice, instruktor: Marcin Sawicki

16:00 koncert zespołu Sound’n Grace, teatr

18:00 Wigilia Miejska

  • przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z Hufca ZHP Kwidzyn,
  • orędzie Bożonarodzeniowe,
  • zapalenie choinki
  • wspólne kolędowanie z ZPiT „Powiśle”
  • symboliczny pierożek i barszczyk

Ponadto: stoiska z rękodziełem i gastronomią, sprzedaż choinek przez Nadleśnictwo Kwidzyn, wizyta Mikołaja, pamiątkowe zdjęcia i wiele innych atrakcji!

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

gru 19 2021
Zakończone!

Czas

12:00 - 20:00

Lokalizacja

Plac św. Jana Pawła II
Katedralna, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/