Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Festiwal Ulicznej Sztuki FUSY 2021

Festiwal Ulicznej Sztuki na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych corocznie przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. 

Muzycy, tancerze i artyści cyrkowi z całej Polski już 31 lipca od godz. 14:00 do 23:30 opanują plac przed teatrem w Kwidzynie. 

FUSY to wydarzenie interdyscyplinarne, którego celem jest promocja teatru ulicznego oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a kulturą i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Tym bardziej cieszymy się, że ta popularna forma teatralna wraca po rocznej nieobecności do Kwidzyna.  
W programie: 
14:00-16:00 Cyrk w ogrodzie,  Ruphert i Rico
16:00 Atak Clownów. Epizod III, Teatr na walizkach
17:00 Księżycowa  droga, Teatr Nikoli
18:00 Tank, Muzikanty
19:00 Złotoludy, Locomotora
20:00 Beczka śmiechu, Teatr na walizkach
21:00 Biedni Ludzie, Teatr Nikoli
22:00 Synowie Muzytronu, Muzikanty
23:00 Arabeska – pokaz ogniowo-pirotechniczny, Locomotora
O teatrach: 
Teatr Nikoli łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej. Wszystkie przedstawienia to pantomimiczne występy, gdzie muzyka, ruch i gest są najważniejsze. Największy nacisk stawiany jest na humor i pozytywną energię, które ułatwiają widzowi swoiste wejście w oglądany spektakl oraz przeżywanie go wspólnie z aktorami.
Ruphert i Rico – jeden z najlepszych w Europie duet klaunów cyrkowych. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród na festiwalach sztuki cyrkowej, przeglądach teatrów ulicznych i konkursach cyrkowych. Ruphert i Rico, przez niepowtarzalną zabawę, przynoszą uśmiech wszystkim dzieciom. Super wesołe piosenki, dynamiczna akcja, blok rozrywkowo-konkursowy, pokaz i obdarowywanie artystycznie wiązanymi, długimi balonami, malowanie buzi i włosów, deszcze baniek mydlanych i confetti, chodzenie na szczudłach, wesołe i profesjonalne prowadzenie konferansjerki… Przyniosą wszystkim uśmiech i radość!
Twórczość Teatru Na Walizkach, to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy i cyrku. Korzenie ich wywodzą się z pantomimy, ale zainteresowania i inspiracje wykraczają daleko szerzej poza sztukę mimu.
Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie, Tunezji i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. 
Muzikanty to autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny.
Locomotora  – zespół tworzą profesjonaliści w swoich dziedzinach. Znajdziecie wśród nich cyrkowców, szczudlarzy, tancerzy, performerów, tancerzy, aktorów, ale przede wszystkim ludzi z wyjątkową pasją, jaką jest sztuka. To tacy ludzie tworzą właśnie grupę – Grupę Locomotora. Zaangażowanie i pasja artystów gwarantują fenomenalne pokazy oraz uśmiech na twarzach widzów.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lip 31 2021
Zakończone!

Czas

14:00 - 23:30

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Plac św. Jana Pawła II
Katedralna, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/