Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Logo języka programowania Python

Ferie z Pythonem – zaprogramuj własną grę

Akademia Młodego Kodera „KODIK” zaprasza na Ferie z językiem programowania Python!

Nauka kodowania i programowania to prawdopodobnie jedna z ważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci kompetencji i umiejętności informatycznych oraz zrozumienia języka komunikacji z komputerem.

Tylko jak to zrobić w formie zabawy, nie ponosząc przy tym dodatkowych, czasami bardzo dużych nakładów finansowych na gadżety, rzekomo ułatwiające przyswojenie tej wiedzy? Mamy na to sprawdzone metody, które z powodzeniem dziecko może rozwijać w domu zupełnie za darmo!

Na zajęciach skupiamy się na poznaniu konkretnego języka programowania. Kodik hołduje zasadzie dostępności wiedzy i narzędzi. Czasami wystarczy mały katalizator, aby wyzwolić w naszym dziecku nieograniczone zasoby kreatywności. Podczas trwania nauki niczego nie narzucamy, wychodzimy poza utarte schematy. Sprawiamy, że dziecko odkrywa komputer na nowo, jako narzędzie nieograniczonej kreacji! Dzieci na zajęciach, nie pracują w wirtualnej grupie, gdzieś na serwerze. Skupiają się na poważnych zagadnieniach, nierzadko pracując przy jednym komputerze i rozwiązują problem razem w toku dyskusji, przedstawiania własnych pomysłów i rozwiązań. Czy tak się da? Oczywiście, że tak, wystarczy stworzyć odpowiednią atmosferę!

Receptą do osiągnięcia celu są:

  • ciekawe, niebanalne zajęcia,
  • możliwość przedstawienia własnego pomysłu,
  • wychodzenie poza schematy,
  • własna ścieżka osiągania celu,
  • motywacja i praca.

Jeżeli Państwa dziecko już próbowało programowania, ale się zniechęciło.
Jeżeli Państwa dziecko nigdy nie programowało, ale chciałoby spróbować.
Jeżeli Państwa dziecko zwyczajnie nudzi się w domu, marnując czas przy komputerze.

Jeżeli istnieje jakieś inne „jeżeli” z powodu którego chcieli by Państwo, aby Wasze dziecko nauczyło się programowania, to serdecznie zapraszamy do zapisu na zajęcia z programowania w KODIKU. Warto spróbować!

Zapraszamy na Ferie w KODIKU!

Plakat Ferii z Pythonem

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sty 13 - 17 2020
Zakończone!

Koszt

160 zł

Lokalizacja

Kwidzyńskie Centrum Kultury
11 Listopada 13, Kwidzyn