Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Dni Kwidzyna 2022

Każdemu mieszkańcowi Kwidzyna czerwiec kojarzy się z jednym wydarzeniem z DNIAMI KWIDZYNA.

W tym roku, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, Dni Kwidzyna wracają do kalendarza wydarzeń organizowanych wspólnie przez Miasto Kwidzyn, Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji.

W dniach 18-19 czerwca  scena na stadionie miejskim rozbrzmi dźwiękami gitar, klawiszy, bębnów i tylko najpopularniejszymi, nietuzinkowymi głosami polskiej sceny muzycznej. Towarzyszyć im będą jak zawsze konkurencje sportowe, kino 9D, strefy chilloutu, wszechobecna gastronomia i masa atrakcji dla dzieci. Czyli jak widać prawdziwe święto dla mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

Niezaprzeczalną gwiazdą tegorocznych Dni Kwidzyna będzie sobotni występ zespołu DŻEM.  Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze  względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż,  pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje.

Lecz zanim to nastąpi na kwidzyńskiej scenie powitamy Sylvię Novak, która swoją wokalną przygodę rozpoczynała mając 4 lata – śpiewając ukochanemu dziadkowi Stanisławowi, który w latach powojennych miał swój zespół – był samoukiem w grze na skrzypcach i saksofonie. Rodzice Sylvii poznali się na studiach muzycznych i od tamtej pory muzyka jest nieodłącznym elementem życia ich rodziny. Sylvia w latach dziecięcych sama zabiegała, by rozwijać się muzycznie, co pokazywała wygrywając liczne dziecięce festiwale. Pewnego dnia spakowała plecak i poprosiła rodziców, by zapisali ją do szkoły muzycznej. Ukończyła I st. Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Radomsku w klasie fortepianu.

Kwidzyńska publiczność, a zwłaszcza fani ostrego brzmienia z otwartymi ramionami przywita nie mniej utalentowanych chłopaków z rodzimego Kwidzyna – zespół Crossroad, który oprócz coverów wykonuje własne rockowe kawałki.

Fanów niecodziennego brzmienia ucieszy występ duetu KARAŚ/ROGUCKI, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

W niedzielę na spragnionych muzyki czekać będzie młodsze pokolenie wykonawców. Norbert Smoliński, znany bardziej jako Smolasty, to człowiek-orkiestra polskiej sceny hip-hopowej. Raper tworzy bowiem kawałki z pogranicza R&B, hip-hopu oraz popu, a przy tym gra na gitarze i fortepianie oraz odpowiada za produkcję. Jakby tego było mało, niedawno zadebiutował też… w ringu.

Smolasty nie boi się mieszania gatunków. Jego celem jest stworzenie muzyki autentycznej, przejmującej, jednocześnie pełniącej formę rozrywkową, odwołującej się do znanych motywów, ale również świeżej, przełamującej schematy. Na początku interesował się między innymi muzyką klasyczną, potem rapem i funkiem. Następnie przyszedł okres fascynacji kawałkami z lat 60-tych o 70-ych. W pierwszych utworach Smolastego widać z kolei wpływ Chrisa Browna czy Omariona. Dziś idzie on zaś bardziej w kierunku wyrazistego R&B, z bogatą w drugie dna warstwą tekstową.

Zaś ona – Sarsa to nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na rynku muzycznym. Teledyski do jej utworów mają ponad 200 milionów wyświetleń. Od czasu Platynowego debiutu z albumem „Zapomnij mi” jej piosenki wciąż otrzymywały nagrody za sprzedaż i odsłuchania – jej ostatnie single pokryły się potrójną platyną (’Zakryj’) i podwójną platyną (’Tęskno mi’).

Niewątpliwą ciekawostką będzie tu występ zespołu Taraka, wykonujący muzykę z pogranicza popu, folku oraz rocka. Zasłynęłi przede wszystkim utworem „Podaj rękę Ukrainie”, który wykonali na głównej scenie kijowskiego Majdanu.

Niedzielna noc będzie należała wyłącznie do Gromee-go. Producenta Muzycznego i DJ tworzącego głównie muzykę dance, pop, house i EDM. Uchodzi on za jednego z najpopularniejszych DJ i Producentów Muzycznych w Polsce. Od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewało wielu wybitnych artystów. Muzyczna kariera artysty nabrała tempa w 2015 roku, gdy Gromee wydał swój singiel zatytułowany „Follow You”.

Program koncertów

SOBOTA 18 czerwca:

15:00     Program Stwora Głodomora /animacje, zabawy dla dzieci/
16:30     Koncert Sylvi Novak
18:00     Oficjalne otwarcie przez Burmistrza Miasta Andrzeja Krzysztofiaka
18:10     Koncert zespołu CROSSROAD
20:00     Koncert Karaś/Rogucki
21:30     Gwiazda wieczoru: DŻEM

NIEDZIALA 19 czerwca

16:00     Program dla dzieci – Wesołe Szczurki /animacje, zabawy dla dzieci z aktorami/
17:30     Koncert zespołu Taraka
19:00     Smolasty
20:30     Sarsa
22:00     Dyskoteka pod gołym niebem z Gromee

Całość imprezy poprowadzi Marcin Kruszyński.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

cze 18 - 19 2022
Zakończone!

Czas

15:00 - 23:30

Lokalizacja

Stadion Miejski
Sportowa 6, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji
Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji
Telefon
(55) 279 38 66
Email
kcsir@kcsir.pl
Strona WWW
http://www.kcsir.pl/