Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej
Bieg na orientację

Czwartki z mapą – 3. runda

Już w najbliższy czwartek 30 stycznia UMKS Kwidzyn specjalizujący się w biegu na orientację zaprasza wszystkich amatorów biegania na 3. rundę cyklu imprez pod nazwą „Czwartki z mapą”.

Impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla wszystkich amatorów biegania i biegania z mapą. Dla wielu biegaczy może być to forma bardzo ciekawego treningu biegowego. Cały cykl imprez ma na celu między innymi umożliwienie wszystkim, którzy nie mieli jeszcze przyjemności pobiegać z mapą, uzyskania okazji by przekonać się na własnej skórze jak ciekawą i przyjemną odmianą jest bieganie połączone z wysiłkiem umysłowym.

– Spotykam wiele osób biegających, które ze względu na orientację w terenie, obawiają się startu z mapą. To jest właśnie okazja by spróbować poczuć smak tej formy biegania w bezpiecznym, pod kontem orientacji, terenie. „Czwartki z mapą” zostały pomyślane przez naszych trenerów i działaczy tak, by jak w każdej innej dyscyplinie, móc poczuć klimat od podstaw – zachwala inicjatywę członków klubu prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller.

Organizatorzy zapraszają przede wszystkim młodzież ze szkół powiatu kwidzyńskiego ale również cale rodziny z mniejszymi dziećmi. Dla tych najmłodszych radość z potwierdzania kolejnych punktów często jest ważniejsza od wysiłku fizycznego włożonego w trasę, dzięki temu nie trzeba ich szczególnie namawiać do ruchu na świeżym powietrzu.

Impreza, mimo iż prowadzona jest klasyfikacja i część uczestników traktuje ją po sportowemu, ma jednak charakter popularyzacjo-szkoleniowy. W najbliższy czwartek uczestnicy rywalizować będą na osiedlu Zatorze w obszarze pomiędzy ulicami Polną, Sportową, Żeromskiego i Słowackiego. Dlatego już dziś trzeba przygotować latarkę, kompas jeśli ktoś posiada, sportowy ubiór, mnóstwo pozytywnej energii i w czwartek 30 stycznia o godz. 18:00 stanąć na starcie. Centrum imprezy zlokalizowane jest holu sali gimnastycznej Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 2 na ul. Słonecznej.

Zapraszamy!

Plakat 3. rundy Czwartków z mapą

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

sty 30 2020
Zakończone!

Czas

17:00 - 21:00

Lokalizacja

Liceum Ogólnokształcące nr II im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie
Słoneczna 2, Kwidzyn