Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Bogini/Gra snów, reż. Sergiusz Mizera

Bogini to spektakl w reżyserii Sergiusza Mizery, na motywach dramatu Gra snów Augusta Strindberga.

Piąty projekt grupy teatralnej „Sotie” tradycyjnie finalizuje przedstawienie przygotowywane we współpracy z Kwidzyńskim Centrum Kultury. Tym razem padło na sztukę szwedzkiego pisarza Augusta Strindberga. O czym jest spektakl?

Myślę, że jest to historia drogi. Człowieka, obywatela, artysty, wierzącego w coś ukrytego poza światem materialnym. Oczywiście wplecionego w nurt zdarzeń, do pewnego stopnia dryfującego wśród napotkanych osób i miejsc. To opowieść o odnajdywaniu własnego miejsca, baśń o przeznaczeniu, czasem naiwna, a czasem brutalna. Na przestrzeni ostatnich lat świat zmusił nas do refleksji, spojrzenia w lustro. Podświadomie boimy się tego kim jesteśmy, albo możemy być. Boimy się też pustki, która bierze się z głębi nas samych, lękamy się tego, do czego jesteśmy zdolni. Ten spektakl to w pewnym sensie walka. Wciąż zadawane pytanie o nasze istnienie. Banały pomieszane z uczuciami, których sami nie jesteśmy pewni. Chaos wciśnięty w ramy ładu. Czy jest dla nas nadzieja? Przyjdźcie. Sprawdźcie, jak zakończy się ta historia.” Sergiusz Mizera

Grupa “Sotie” to wspólnota młodzieży, która pod okiem Sergiusza Mizery realizuje, już od trzech lat, projekty teatralne o oryginalnym charakterze. Zajęcia poświęcone są doskonaleniu umiejętności scenicznych, ale też  szeroko rozumianemu rozwojowi kulturalnemu –  nie brakuje bowiem wątków muzycznych, malarskich, czy pisarskich. Liczebność grupy oscyluje pomiędzy 60 a 70 osobami. Po frekwencyjnym i artystycznym sukcesie spektaklów takich jak Demagog, Mistrz i Małgorzata oraz Ostatnia wola Leonarda Grubera grupa “Sotie” zaprezentuje się przed Państwem na dużej scenie w nowej odsłonie. Serdecznie zapraszamy!

  • Kiedy: 30 kwietnia, godz. 16:00 i 19:00,
  • Gdzie: teatr w Kwidzynie,
  • Cena: 20 zł.

Bilety to nabycia w kasie teatru oraz ONLINE na stronie www.kckkwidzyn.pl

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

kwi 30 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:30

Koszt

20,00PLN

Lokalizacja

Kinoteatr Kwidzyn
Kinoteatr Kwidzyn
Katedralna 18, Kwidzyn

Organizator

Kwidzyńskie Centrum Kultury
Telefon
+48 55 279 35 28
Email
kck@kck-kwidzyn.pl
Strona WWW
https://kckkwidzyn.pl/