Oficjalny Portal Miasta Kwidzyna

Logo Unii Europejskiej

Muzyka NOWA – Paweł Marczewski / Bartosz Paprot

Czyli muzyka klasyczna w nowej odsłonie.

Od 30 października  do 1 listopada, Centrum BALKE będzie gościł dziewięciu wspaniałych muzyków. Organizatorzy zapraszają wszystkich melomanów na wysłuchanie muzyki klasycznej w nowej odsłonie, stąd też tytuł trzydniowego festiwalu.

MUZYKA NOWA to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy, a także inne muzyczne oblicze kultury w innym stylu.

Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej. Ponadto, celem koncertów  jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych.

Koncerty:

  • sobota, 30 października o godz. 19:00 wstąpią dwie fenomenalne klawesynistki, PAULINA TKACZYK i JULIE VENTOURA.
  • niedziela, 31 października o godz. 19:00 wystąpi ÉxQuartet.
  • poniedziałek, 1 listopada o godz. 19:00 usłyszymy wspaniałych gitarzystów, PAWŁA MARCZEWSKIEGO i BARTOSZA PAPROTA.

Pomysłodawczynią i organizatorką koncertów jest dr. Iwona Glinka, z zamiłowania, pasji i wykształcenia doskonała flecistka, pedagog i muzykolog. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) Iwona Glinka występowała w Grecji – gdzie mieszka od roku 1995 – oraz na obu kontynentach amerykańskich, w Europie oraz Azji.

Wstęp wolny za okazaniem wejściówek.

Rezerwacje pod numerem telefonu: 797 040 001.

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lis 01 2021
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:30

Lokalizacja

Centrum Balke
Braterstwa Narodów 42, 82-500 Kwidzyn
Strona WWW
http://centrumbalke.pl/

Organizator

Phasma Music
Email
info@phasma-music.com
Strona WWW
http://www.phasma-music.com