kwidzyn logo

W semestrze letnim (luty-czerwiec 2010) gościmy u nas studentów finansów – Paulius Jaugelavičius, Mantas Giniatas z litewskiego Šiauliai College oraz studentów administracji publicznej- Neşe Uzun, HiĪaĪ KaĪdirim, Ibrahim Batuhan Karsantik, Burcu Sertkaya, Őmer Çakir, Őmür Aras z tureckiego Bilecik University. W swoich krajach uczęszczają m.in. na zajęcia z etyki w biznesie i administracji, polityki środowiskowej, międzynarodowego prawa publicznego, a także negocjacji antyterrorystycznych.

20100419 zwiedzanie1

Od lewej – Neşe Uzun, Őmür Aras, Mantas Giniatas

Nasi goście są nie tylko niezwykle ambitni i pracowici, ale również otwarci na poznawanie polskiej kultury. Podczas zwiedzania zamków w Malborku i Kwidzynie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w ich historię. Oprócz tego, Neşe Uzun, Őmer Çakir, Őmür Aras (wszyscy troje z Turcji) wraz z p. Magdaleną Łapacz reprezentowali naszą szkołę na Targach Akademia 2010 w Gdańsku, które odbywały się w dniach 17-19 marca. Jednak życie studenckie nie składa się wyłącznie z obowiązków. W chwilach wolnych od zajęć nasi goście bardzo chętnie odwiedzają miejsca, gdzie mogą się zrelaksować, np kręgielnie, kina, kluby. Studenci z Litwy zdecydowanie bardziej preferują aktywność fizyczną i większość wolnego czasu spędzają w kwidzyńskiej siłowni.

20100419 zwiedzanie2

Paulius Jaugelavičius, Mantas Giniatas, Burcu Sertkaya, HiĪaĪ KaĪdirim, Ibrahim Batuhan Karsantik, Őmür Aras

Wizyta przebiega w przyjaznej atmosferze, a goście już na dobre zaaklimatyzowali się w naszym kraju. Mamy nadzieję, że do czerwca nic nie ulegnie zmianie. Niestety koniec tegorocznego programu zbliża się nieuchronnie do końca i na pewno będzie nam bardzo smutno, kiedy powrócą do swoich krajów.

20100419 zwiedzanie3

Poprzedni artykułWspólnie oddajmy hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem
Następny artykułBudowa mostu – przetarg