wosp

Kwidzyński Sztab WOŚP dołączył także do organizowania akcji STOP POWODZIOM, której inicjatorem jest Fundacja WOŚP. Na początku czerwca zarejestrowaliśmy nasz Sztab Powiatowy przy Szkole Podstawowej nr 2, któremu szefuje Lidia Dyksa. Już za niecałe dwa tygodnie na Deptaku przy ul. Piłsudskiego zagra MUZYKA Z POMPĄ!

Dzięki współpracy z Fabryką Zespołów i naszym rodzimym KCK będziemy mogli usłyszeć świetne zespoły, z których część przyjedzie do nas z poza granic naszego miasta!

Cel zbiórki: Na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek Straży Pożarnej oraz innych grup i jednostek ratowniczych.

Wolontariuszy poznacie po szczególnych identyfikatorach, które tak samo jak podczas Finału zostaną przygotowane dla zgłoszonych sztabów przez Fundacje WOŚP. Przewidziane są dwa rodzaje puszek – stacjonarne (większe) i kwestarskie (mniejsze, przeznaczone dla wolontariuszy).

20100701 wzor id 600

Sporym zaskoczeniem będą także… niebieskie serduszka. Już 4 lipca rozdanych będzie 5 milionów takich naklejek w całej Polsce.

20100701 niebieskie serca 600

Fundacyjne puszki znajdziecie w sieci sklepów „Żabka”. Kolejnym sposobem wsparcia będzie też numer SMS, aktywny tylko w dniu akcji – 7547 – wysyłajcie sms-y o treści „STOP”. Całkowity koszt przeznaczony zostanie na zbiórkę (5 zł +VAT).

MUZYKA Z POMPĄ to specjalna akcja skierowana do polskich wykonawców. Tak jak w czasie styczniowych Finałów WOŚP, Fabryka Zespołów koordynuje aktywności sztabów i artystów, którzy w poszanowaniu zasad (czyli bez honorariów za występ) godzą się wystąpić na imprezie 4 lipca. Fabryka Zespołów o akcji:
Z dumą przyłączyliśmy się do akcji STOP POWODZIOM bo głęboko wierzymy w to, że jako muzycy, znów swoją muzyką pomożecie w tej niesamowitej i spontanicznej akcji. Niech ten dzień będzie wypełniony Waszą muzyką, a Wasze koncerty po raz kolejny pomogą w zbieraniu środków na szczytny cel. Tak jak w styczniu w ramach Finału WOŚP, dodawajcie tutaj swoje zespoły po to by sztaby w całym kraju, mogły Was zaprosić do kolejnego niesamowitego grania! Pamiętajcie tego dnia wszyscy gramy MUZYKĘ Z POMPĄ!

Zespoły które zagrają w ramach akcji STOP POWODZIOM na kwidzyńskim deptaku 4 lipca to:
CHAKRA, DOKTRYNA, LIFE FORCE, ZŁOTE TARASY, FENOTYP, LEMNISKATA, ENDORFINA, FATE, OPEN FRACTURE, OVER SHADOW, KILERS SOUND
…oraz kapele z poza naszych granic zorganizowane we współpracy z Fabryką Zespołów PAMPELUNA, NIUZZ.

Zapraszamy wszystkich na deptak przy ul. Piłsudskiego 4 lipca!

Więcej na naszej stronie www.wosp.ekwidzyn.pl oraz www.wosp.org.pl/stoppowodziom

20100701 koncert pompa

 

Poprzedni artykułSpotkanie Amazonek w Lipcu
Następny artykułOtwarcie wystawy ”Plebiscyt w Prusach Wschodnich i Zachodnich „