24 03 2014 wosp1

W sobotę 22 marca, w kwidzyńskim teatrze odbyło się uroczyste podsumowanie kwidzyńskiego 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Kwidzynie przy orkiestrowej zbiórce pracowały setki osób z całego powiatu, od pracowników samorządu przez szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, prywatne firmy aż po pojedyńczych wolontariuszy. Za swoją bezinteresowną pracę wszyscy oni odebrali podziękowania z rąk szefa fundacji WOŚP Jurka Owsiaka.

Jurek Owsiak pokrótce podsumował nie tylko tegoroczny finał ale też całą dwudziestodwuletnią działalność swojej fundacji. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w swojej skali nie ma odpowiednika nigdzie na świecie, a niezwykłość całej akcji dostrzegają ludzie z wielu krajów, gdzie dobroczynność ma dłuższe tradycje niż w Polsce. W kraju, w którym społeczeństwo wciąż zmaga się z poważnymi problemami ekonomicznymi można w geście od serca zebrać, jak w tym roku, ponad 52 miliony złotych. Dzięki orkiestrowym pieniądzom setki szpitali w całym kraju otrzymało już tysiące sztuk specjalistycznego wyposażenia. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W czasie uroczystości wręczono także złote serduszka wylicytowane podczas styczniowej aukcji w hali przy ul. Wiejskiej.
Tegoroczna kwidzyńska zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się wynikiem ponad 122 tys. zł.

24 03 2014 wosp5
24 03 2014 wosp3
24 03 2014 wosp6
24 03 2014 wosp4
24 03 2014 wosp2

Poprzedni artykułSpotkanie z pisarzem
Następny artykułKonkurs fotograficzny