30 05 2017 wolontariat1

Wraz z rozwojem internetu i tanich połączeń lotniczych wolontariat przestał ograniczać się do pomocy w organizacjach lokalnych, otwierając możliwości pracy i pomocy w krajach Globalnego Południa. Turystyka wolontariacka (volunteer tourism) to obecnie najszybciej rozwijający się segment przemysłu turystycznego na świecie. Wyjazdem zainteresowanych jest także coraz więcej osób w Polsce. Jednak dane z międzynarodowych organizacji zajmujących się pomocą rozwojową coraz częściej wskazują, że wolonturystyka w obecnej formie bardziej szkodzi niż pomaga.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Akwedukt, ul. Kościuszki 35 (piwnica Kwidzyn). W dniu 13 czerwca, w godzinach 15:00-19:00.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo biuro@akwedukt.org.pl, w temacie maila proszę napisać – warsztaty brazylijskie. W treści prosimy o wpisanie: imienia i nazwiska, maila oraz numeru telefon. Termin zgłoszeń 5 czerwca 2017.

UWAGA!

Liczba miejsc to 15 osób, zapraszamy osoby poważnie zainteresowane tematem wolontariatu i wyjazdem na wolontariat zagraniczny. Nie ma ograniczeń wiekowych!

30 05 2017 wolontariat2

Poprzedni artykułOgłoszenie o otwartym konkursie ofert w dziedzinie: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa
Następny artykułMozaiki z Rawenny