07 03 2018 powisle1

Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” z radością wita nadchodzącą wiosnę!

W programie m.in. pieśni i tańce z regionów Dolnego Powiśla, Kujaw i Lublina.

Swój pokaz, oprócz prawie już zawodowych tancerzy i wokalistów zaprezentują także najmłodsi artyści, w większości debiutanci naszego zespołu.

Serdecznie zapraszamy!

W swej historii zespół może poszczycić się wieloma artystycznymi osiągnięciami, nagrodami i wyróżnieniami, które świadczą o jego renomie oraz o docenieniu go przez społeczeństwo. Przez okres swojej działalności dał prawie 630 koncertów (może Koncert Wiosenny będzie tym 631??) przez jego struktury przewinęło się tysiące ludzi. Mało jest w Kwidzynie rodzin, z których przynajmniej jedna osoba nie należałaby do „Powiśla”. Często tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Przynależność do takiego zespołu to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, to możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Systematycznie prowadzone zajęcia taneczne przyczyniają się do rozwoju poczucia rytmu. Rozwijają też sprawność aparatu ruchowego młodych ludzi, poprawiają jego sylwetkę, niwelują niektóre wady postawy. Kształtują wrażliwość muzyczną, co w końcowym efekcie sprawia, że młodzi ludzie stają się bardziej wrażliwi na odbiór sztuki. Kształcenie wokalne solistów i chóru odbywa się na zajęciach wokalnych, których celem są ćwiczenia emisyjno-oddechowe, dykcyjne i artykulacyjne. Młodzi artyści śmiało realizują utwory o różnym stopniu trudności, poznając przy tym swoje korzenie– identyfikują się z kulturą polską. Ponadto członkowie zespołu otrzymują fachową wiedzę w zakresie regionalizacji, poznają cechy, kulturę i gwarę wielu regionów Polski.

Dlatego też Koncert Wiosenny jak wszystkie inne przygotowywane przez Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” jest dopracowany do perfekcji, a widz uczestniczący w tym wydarzeniu wychodzi z poczuciem dopełnienia i oczarowany wizją przedstawioną przez nasze dwie jakże utalentowane instruktorki prowadzące zespół. Wszystko to okraszone profesjonalnym akompaniamentem zawodowych muzyków, który wyróżnia „Powiśle” na tle innych Zespołów Ludowych.

13 03 2018 koncert

Poprzedni artykułPodsumowanie Mistrzostw Polski w futbolu stołowym
Następny artykułSoliści czarni jak węgiel