20 09 2018 maraton

Ostatnie dni września to także wielki finał Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Najlepszych zawodników cyklu poznamy 29 września w Kwidzynie. Wtedy także odbędą się decydujące wyścigi o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

Kwidzyn już tradycyjnie jest miejscem rozgrywania ostatnich w sezonie zawodów Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Malownicza stolica Powiśla od lat przyciąga wielu pasjonatów kolarstwa, a rowery cieszą się tu ogromną popularnością. „Maratony rowerowe Vienna Life Lang Team to gwarancja sportowych emocji, doskonałej organizacji i wyśmienitej zabawy dla wszystkich uczestników. Wspólnie z Czesławem Langiem organizujemy imprezy rowerowe już od blisko dwóch dekad. I widać tego efekty. Mamy w Kwidzynie kilka grup kolarskich, zawodników szosowych i przełajowych, którzy na wielu sportowych arenach promują nasze miasto” – mówi burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak.

widzyn i jego okolice słyną z ciekawych terenów i różnorodnych tras. Będą się mogli o tym przekonać wszyscy, który zdecydują się wystartować w sobotnich zawodach. Dla najbardziej doświadczonych przygotowana została trasa Grand Fondo licząca aż 88 kilometrów. Dystans Medio liczy 65 kilometrów, a Mini 42 kilometry. Wzorem ubiegłych lat trasa prowadzi głównie drogami leśnymi, zdarzają się również odcinki szutrowe, polne i asfaltowe. Na każdej z rund znajduje się spora liczba wzniesień, a niektóre podjazdy i zjazdy są miejscami wymagające technicznie. Miasteczko wyścigu będzie się mieściło tuż obok zabytkowej katedry, stąd kolarze będą startować i tu będą finiszować. Także ci najmłodsi, którzy z całymi rodzinami mogą wziąć udział w Paradzie Rodzinnej.

Dla młodych kolarzy olbrzymią atrakcją będzie możliwość startu w Wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. To właśnie w Kwidzynie przed rokiem narodziła się idea nowych zawodów pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów”. „Chcemy zachęcić młode pokolenie do aktywności fizycznej, pokazać im atrakcyjność rowerowej rywalizacji i dać szansę na wielką przygodę. Finał Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w Kwidzynie zawsze odbywa się w niezwykłej atmosferze. Mam nadzieję, że wśród tych młodych kolarzy znajdą się talenty na miarę Michała Kwiatkowskiego czy Rafała Majki” – mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Wszelkie szczegóły dotyczące finałowej odsłony Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych znajdują się na stronie viennalifemaraton.pl. Tam także można dokonywać zapisów internetowych, chętni będą się mogli zgłosić także w Biurze Zawodów dzień przed i w dniu wyścigu. Szczegółowe informacje oraz zapisy do Wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki znajdują się na stronie liderklub.pl.

19 09 2018 maraton

Poprzedni artykułSpotkanie dzieci z Burmistrzem Miasta Kwidzyna
Następny artykułWizyta Lecha Piaseckiego w Kwidzynie