27 03 2019 las w szkle

4 i 5 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy do wzięcia udziału w wielkanocnych warsztatach florystycznych “Las w szkle”. Poprowadzi je znana i ceniona kwidzyńska florystka Julita Rzepczyńska. Podczas 2-godzinnych warsztatów każdy z uczestników zrobi indywidualną kompozycję w słoiku, która jeszcze przez długi czas będzie cieszyła oczy.

Lasy w słoiku to oryginalna kompozycja z roślin, na którą decyduje się coraz więcej osób. We wnętrzu naczynia odtwarza się dolne poziomy lasu, przez co słoik wygląda jak miniaturowa baśniowa kraina. Pomijając aspekt dekoracyjny, las w słoiku to także dobrze przemyślana konstrukcja, która tworzy przyjazny roślinom mikroklimat – zamknięty obieg wodny sprawia, że we wnętrzu panuje stała wilgoć, dzięki skraplającej się parze, która nawadnia też podłoże.

Lasy w szkle to oryginalna ozdoba, która doskonale pasuje do wnętrza w każdym stylu. Amatorzy roślin uwielbiają je za oszczędność w pielęgnacji, fani urban jungle za przyciągający uwagę wygląd. W szklanych naczyniach tworzy się warstwy z ziemi, piasku i żwiru, do których następnie sadzi się mniejsze rośliny i mchy. Dekoracje w postaci płaskich kamieni, szyszek, gałązek i pnącz dopełniają całość, która do złudzenia przypomina leśny krajobraz.

O lasach w słoiku mówi się, że są idealne dla osób, które nie mają ręki do kwiatów. W istocie, pielęgnacja roślin umieszczonych w szklanych naczyniach jest znacznie uproszczona w porównaniu z tymi tradycyjnymi doniczkowymi. Nie oznacza to jednak, że kompozycja może zostać pozostawiona sama sobie. O lasy w słoikach również należy dbać, aby dekoracja z roślin zdobiła nasze parapety przez długi czas.

Cena warsztatów za osobę: 60 zł
Cena obejmuję instruktaż, naczynie, wkład (susz, kamienie, żywe rośliny, mech, dekoracje wielkanocne, ziemia).

Kiedy: 4-5 kwietnia 2019 r., godz. 17:00
Gdzie: Kwidzyńskie Centrum Kultury/Kreatywna Medioteka (III p.)

Więcej informacji: www.kck.ckj.edu.pl

27 03 2019 las w szkle

Poprzedni artykułPorywacze snów
Następny artykułKabaret Ani Mru-Mru – Cirque de volaille