07 06 2016 karate1

14-letnia Zuzanna Jaremko z Kwidzyna zdobył tytuł wicemistrzyni Europy w karate kyokushin. Zawodniczka, która na co dzień trenuje w Malborskim Klubie Kyokushin Karate srebrny medal wywalczyła w trakcie zawodów, które odbyły się w bułgarskiej Warnie.

Trenuję karate już niemal 6 lat, ale wcześniej próbowałam m.in. pływania i biegów na orientację. W zawodach karate startuję dopiero od roku, ale właściwie od samego początku mogę się chwalić sukcesami – mówi 14-letnia Zuzanna Jaremko, która na co dzień jest uczennicą Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie.

Mimo, że oficjalnie jest zawodniczką klubu z Malborka, to dwa treningi w tygodniu odbywają się w Kwidzynie, a konkretnie w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie. To tam spotykają się cztery kwidzyńskie grupy malborskiego klubu. Poza tym Zuza raz w tygodniu trenuje w Malborku, do tego dochodzą jeszcze zajęcia na pływalni, czy w siłowni. Jej trenerem jest Maciej Kaczyński. Niestety z racji tego, że choć mieszka w Kwidzynie, to trenuje w klubie z innego miasta, sukcesy Zuzanny Jaremko, nie zawsze są doceniane na lokalnym rynku. A młoda kwidzynianka ma się czym pochwalić. Przed rokiem, w Berlinie, w swym debiucie w mistrzostwach Europy zdobyła od razu tytuł mistrzowski i wywalczyła prawo startu w mistrzostwach świata w Japonii.

Ta wyprawa do Tokio to było niesamowite przeżycie. Rywalizacja sportowa zajęła mi tylko jeden dzień, a potem mogłam podpatrywać walki starszych zawodników i zwiedzać miasto – relacjonuje Zuza, która z racji swoich 176 cm wzrostu wcale nie wygląda na 14-latkę.

Niestety wyprawa do dalekiej Japonii była też kosztowna, a większość kosztów ponieśli rodzice. M.in. dlatego Zuzie czasami przydałoby się wsparcie. Póki co kwidzynianka kolekcjonuje kolejne medale. W Warnie dwie wygrane walki i jedna przegrana wystarczyły jej do zdobycia srebrnego medalu. Wcześniej w krajowej rywalizacji wygrała zawody Mazovia Cup i była druga w mistrzostwach makroregionu Zachodniego.

Autor: Rafał Cybulski
Źródło: Naszemiasto.pl

07 06 2016 karate2

07 06 2016 karate3

Poprzedni artykułSyreny alarmowe
Następny artykułXXXIII Ogólnopolskie Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte