27 03 2019 marta judkowiak

„Twarzą w twarz” to cykl portretów namalowanych przez Martę Judkowiak, zdolną i utalentowaną kwidzyniankę, które będzie można zobaczyć 24 kwietnia od godz. 16:30 na wernisażu otwierającym wystawę dzieł artystki w kwidzyńskim teatrze.

Portret to wizerunek przedstawiający człowieka z uwzględnieniem jego cech indywidualnych i stanu psychicznego. To jeden z najczęściej uprawianych rodzajów malarskich i rzeźbiarskich. Prace powstały przy użyciu farb akrylowych na płótnach o wymiarach 100×80, 100×70 oraz 120×60.

„Kocham ludzi – ich różnorodność, bo właściwie każdy z nas jest inny, jedyny, niepowtarzalny i pragnie być indywidualnością, pragnie się wyróżniać. Dlatego wybrałam portret, który ukazuje tą piękną indywidualność” – mówi autorka.

Marzeniem portrecistki jest, by każdy oglądający obrazy dostrzegł tą różnorodność, pokochał piękno człowieka, niezależnie od wieku czy koloru skóry. Każda kreska – nawet ta ukazująca detale ubioru, jest prowadzona z wielką dokładnością, bo one podkreślają styl człowieka.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ukazują stany emocjonalne: radość, smutek, zaciekawienie, obojętność.

Kiedy: 24 kwietnia, godz. 16:30
Gdzie: Teatr, ul. Katedralna 18
WSTĘP WOLNY

Więcej informacji na stronie: www.kck.ckj.edu.pl

27 03 2019 marta judkowiak1

27 03 2019 marta judkowiak2

Poprzedni artykułKonkurs „Kwidzyn ma talent”
Następny artykułDobranocka Teatralna „Czerwony Kapturek”