kwidzyn logo

Warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli.

Dział Etnografii Muzeum w Kwidzynie serdecznie zaprasza na warsztaty etnicznych Tańców w Kręgu „Podróż dookoła świata”.

Tańce w Kręgu to układy choreograficzne z podkładem muzycznym, nauka ruchu i metodyka nauczania, zapis kroków. Warsztaty wzbogacają o nowe pomysły na atrakcyjne lekcje, zajęcia fakultatywne i szkolne imprezy okolicznościowe.
Celem tych tańców jest taneczna zabawa, która integruje grupę, pozwala jej uczestnikom poznać się i akceptować ich różnorodność, uczy współpracy, kultury bycia w zespole, radości ze wspólnego działania. Daje również szansę na samoprezentację w atmosferze bezpieczeństwa i zachęca to twórczego działania.
Tańce w kręgu zostały zebrane i opracowane przez niemieckiego choreografa Bernharda Wosiena. Są to najczęściej tańce ludowe. Pochodzą z różnych regionów świata, m.in. z Bałkanów, Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Szkocji, Irlandii, z Wysp Kanaryjskich, z Ameryki Południowej. Oddzielną grupę stanowią tańce relaksacyjne i współczesne układy choreograficzne, w których wykorzystano krąg. Od kilkunastu lat są chętnie tańczone przez grupy formalne i nieformalne na całym świecie. Bycie w grupie, prosty, naturalny ruch, różnorodność melodii i rytmów łączy radość życia z wrażliwością i zrozumieniem siebie. Do zajęć z terapii tańcem włącza rysowanie Mandali i relaksacje.
Ponieważ są to tańce w kręgu – nie potrzeba partnera, nie potrzebne też są jakiekolwiek umiejętności taneczne.

Termin: warsztaty dwudniowe 22-23 maja 2010 godz.10.00
Miejsce: sale zamkowe Muzeum w Kwidzynie
Cena: 60 zł

Zapisy i informacje: codziennie w godz. 8-16 pod numerami telefonów
55/64-63-799; 55/64 63 780 lub email: kwidzyn@zamek.malbork.pl

Prowadząca – Danuta Trzebińska-Kapczyńska. Pedagog-wykładowca.
Autorka ciekawych programów choreograficznych i prowadząca zajęcia w zakresie terapii tańcem w Specjalnym Ośrodku szkolno – Wychowawczym oraz w bydgoskich szkołach wyższych.
Instruktorka Improwizacji Tańca, ruchu i Symboliki Ciała, oraz „Tańców w Kręgu”. Tańczy i uczy tańczyć od sześciu lat. Członkini Polskiego  Stowarzyszenia Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Uczennica Detlefa Kapperta i Beaty Mareckiej-Zehetbauer, Lynn Frances, Gabrieli Wosien, Matrine Wininngton, Ireny Konachowicz, Hanny Sypańskiej, Zuzanny Pędzich i wielu innych.
20100513 afisz

 

Poprzedni artykułMłodzieżowe Towarzystwo Sportowe w Kwidzynie informuje
Następny artykułKOMUNIKAT Powiatowego Inspektora