kwidzyn logo

20100308 warsztat dla niepelnosprawnych1

Funkcjonowanie warsztatu wspierane jest od lat przez samorząd miasta Kwidzyna. Warsztat Terapii Zajęciowej daje możliwość rehabilitacji zawodowej i społecznej. Tutaj zdobywa się wiele umiejętności, które mogą przydać się nie tylko w życiu codziennym, ale też w przyszłej pracy zawodowej.
Coraz więcej osób, uczestników warsztatu, znalazło pracę i usamodzielniło się. Niepełnosprawni odbywają praktyki zawodowe w Urzędzie Miejskim.

20100308 warsztat dla niepelnosprawnych2

Uczestnikami warsztatu mogą zostać osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności oraz posiadający dodatkowo zapis we wskazaniach – uczestnictwo w terapii zajęciowej.

20100308 warsztat dla niepelnosprawnych3

Działalność warsztatu finansowana jest w 90 proc. przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki pochodzą od samorządu. Warsztat Terapii Zajęciowej powstał w październiku 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.
Od pierwszego stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”, w zabytkowym dworku w Górkach. Zajęcia prowadzone są w pracowniach terapii życia codziennego, stolarskiej, ceramicznej, plastycznej, komputerowej, wikliniarskiej, redakcyjnej, artystycznej i ogrodniczo-gospodarczej. Podczas zajęć rozwijane są między innymi psychofizyczne sprawności niezbędne w pracy, a także specjalistyczne umiejętności zawodowe. Umożliwiają one podjęcie pracy zarobkowej lub szkolenia zawodowego. Wobec wszystkich uczestników zajęć terapeutycznych stosowane są różne formy rehabilitacji medycznej.

20100308 warsztat dla niepelnosprawnych4

Zajęcia dla uczestników odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00. Siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej mieści się w zabytkowym dworku w Górkach (przy drodze wojewódzkiej Kwidzyn-Prabuty, Górki 4, tel. 55 279 35 64).

Poprzedni artykułVII Przegląd Kina Polskiego
Następny artykuł„Kultura Mennonitów. Ich szlak w Dolinie Kwidzyńskiej” – wykład