23 08 2017 dabrowa1

Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego po miesięcznej przerwie wznowili rywalizację o tytuły mistrzowskie w cross-country.
Zawody VII i VIII rundy Mistrzostw Polski rozegrane zostały w dniach 12 i 13 sierpnia br. w Dąbrowie Górniczej. Nocne obfite opady deszczu przed zawodami sprawiły, że zawodnicy ścigali się po błotnistym torze crossowym i gliniasto kamienistym terenie wyrobiska pokopalnianego. Natomiast niedzielne ściganie po przeschniętej trasie było bardziej przyjazne zawodnikom.

W klasyfikacji klubowej kwidzyńscy zawodnicy zdobyli 239 pkt. następny klub ze Starych Babic uzyskał 173 pkt. a Moto-Klub Oborniki 125 pkt.
Po 8 rundach KKM Kwidzyn ma 999 pkt. i pewnie zmierza po tytuł Klubowego Mistrza Polski, na II miejscu jest KM Cross Stare Babice 556 pkt., a  Moto-Klub Oborniki ma 508 pkt. i zajmuje III miejsce.
Indywidualnie Kacper Baklarz w klasie Junior po bardzo zaciętej walce musiał uznać wyższość zawodnika Damiana Azmina z Automobilklubu Głogów (w sobotę przegrał o 8 sek. a następnego dnia o 2 sek). Mimo zajęcia II miejsca w tych zawodach umocnił się na pozycji lidera w łącznej klasyfikacji klasy Junior.
Dawid Mordasiewicz w klasie S-1 po bardzo dobrej jeździe ukończył wyścig 2 razy na 4 miejscu i utrzymuje pozycję v-ce lidera tej klasy ale jeszcze musi walczyć o utrzymanie tej pozycji.
Drugi nasz zawodnik Krzysztof Stopa, w tej kategorii, uplasował się odpowiednio na 6 i 7 pozycji.
Klasa S-2 to prym zawodników z Kwidzyna. Sylwester Jędrzejczyk dwukrotnie wygrał wyścig wyprzedzając kolegę klubowego Leszka Drogosza. Roman Ulenberg w tej rywalizacji zajął 4 miejsce.
W klasyfikacji po 8 rundach S. Jędrzejczyk zajmuje I miejsce mając 191 pkt., II jest R. Ulenberg, który ma 146 pkt., na III miejscu tylko o 3 pkt. mniej jest Filip Kamiński zawodnik z Obornik (rywalizacja o tytuł v-ce mistrza tej klasy nabiera rumieńców).
Do zakończenia rozgrywek pozostały zawody w Mrągowie i Lidzbarku Warmińskim.

Należy też wspomnieć o kolejnym udanym starcie naszego zawodnika Dawida Mordasiewicza. Na niemieckim poligonie w okolicach Burg 5 i 6 sierpnia odbyła się trzecia runda Mistrzostw Europy Enduro. Zawodnicy pokonywali 70 km trasę trzykrotnie, na której były trzy odcinki specjalne, 1 dnia przy obfitych opadach deszczu. Dawid ukończył te trudne zawody zajmując odpowiednio 16 i 14 miejsce w klasie Junior E 1.