mecz reczna 4

Powierzchnia użytkowa hali będzie miała ponad 3.9 tys. m kw. Całkowita powierzchnia to ok. 9.1 tys. m kw.  Kubatura obiektu wyniesie ok. 61 tys. m3. Boisko w hali będzie miało wymiary 22 m na 44 m.
W obiekcie znajdą się między innymi pomocnicze sale sportowe do ćwiczeń kondycyjnych, siłownia, sala do gry w squasha, zaplecze dla sportowców, w tym szatnie, pomieszczenia lekarza i kontroli antydopingowej, sauny oraz pomieszczenia do masażu. Zajęcia sportowe będą mogły odbywać się jednocześnie na czterech arenach. Na widowni hali będzie mogło zasiąść ponad 1500 widzów, w tym na trybunach stałych 636, natomiast na trybunach składanych 868. Na parkiecie, przy rozsuniętych trybunach, będzie można zmieścić dodatkowo 600 osób. Składana scena będzie miała 140 m kw. Pływalnia będzie się składała z hali basenów, w której znajdą się basen pływacki o wymiarach 25 m na 12,5 m, basen do nauki pływania z częścią rekreacyjną, zjeżdżalnia wodna o długości 90 m, brodzik dla dzieci oraz dwie wanny z hydromasażem. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja, która uzyskała unijne dofinansowanie, będzie kosztowała ponad 32 mln zł. Budowa powinna zakończyć się w tym roku.

20110310 budowa kompleksu sportowego

Poprzedni artykułDKF „Powiększenie”
Następny artykułSkandia Maraton Lang Team po raz piąty!