14 05 2015 maku1

TRIO MAKU
Trio powstało z inicjatywy gitarzysty Wojtka Makowskiego. Przestrzenią twórczą jest nie tylko dźwięk, ale także wzajemna interakcja twórców. Wspólne wyczucie gęstości czasu, odkrywanie zależności harmonicznych i budowanie dramaturgii odbywa się w atmosferze wysokiej koncentracji, wtedy pojawia się intuicyjne i telepatyczne wyczucie muzyki. Artyści grają głównie własne kompozycje liryczne, dramatyczne, pomiędzy intensywnością, a przestrzenią i spokojem. Granie w ich wykonaniu, to ekspresja nawiązująca stylem do klasyki jazzu, czasem jest to minimalizm, rodzaj muzyki filmowej lub pełna improwizacja. Muzyka TRIO MAKU porusza cząstki powietrza. Zmienia atmosferę, wprowadza magię i mistycyzm.

TRIO MAKU czerpie z takiego podejścia, ale szuka własnego języka, będącego wypadkową doskonałych muzyków w składzie: Wojtek Makowski, Wojtek Kurek, Bartosz Łazarski.

Data: 16 maja, godz. 21:00
bilety – 15zł/20zł
rezerwacja biletów – Piwnica Kulturalna

Skład:

– WOJTEK MAKOWSKI –

gitarzysta, kompozytor, producent. Ukończył prestiżowy wydział Composition and Music Technology, UH w Wielkiej Brytanii. Jako pasjonat jazzu zawsze marzył o stworzeniu formuły, która pozwoliłaby gitarze, jako instrumentowi solowemu zaistnieć w szerszym spektrum brzmieniowym niż w klasycznym jazzie. Po studiach kompozytorskich w Wielkiej Brytanii, wrócił do rodzimej Warszawy i założył TRIO MAKU. Trio inspirowane już nie tylko jazzem, ale też brzmieniami elektronicznymi, field recordingiem, samplami i noisem.

– BARTEK ŁAZARSKI –

kontrabasista, improwizator, poszukiwacz dźwięków, minimalista, który w bardzo subtelny i wyszukany sposób traktuje swój instrument, szanując dźwięk, spokój i lirykę linii melodycznych. Zafascynowany free jazzem oraz połączeniem muzyki etnicznej i jazzu. Asbolwent warszawskiego Wydziału
Jazzu przy ul. Bednarskiej w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta.

– WOJTEK KUREK –

to prawdziwy dramaturg perkusji, grający bardzo muzykalnie, czujnie, dając energię, ale również piękne płaszczyzny spokoju. Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro Miting w Eufemii.

14 05 2015 maku2

Poprzedni artykułKompanija Reagge Sound – koncert
Następny artykułPiknik GrassRoots