07 12 2016 teatr

PANTOMIMA JEST JAK JAZDA NA ROWERZE: GDY JUŻ SIĘ NAUCZYSZ PODSTAW, TRUDNO CI TE UMIEJĘTNOŚCI STRACIĆ.

Ireneusz Krosny

TEATR BEZ SŁÓW – to warsztaty, na które zapraszamy dzieci z opiekunami. Warsztaty stymulują potencjał twórczy, rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są propozycją spędzenia wolnego czasu we wspólnej kreatywnej zabawie.

Kiedy: 9.12.2016 (piątek)
Godz.: 17:00
Miejsce: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
Cena: 10 zł

OŚMIEL SWOJEGO NIEŚMIAŁKA
Rozmowa jest jedną z podstawowych form kontaktów między ludźmi.  Istnieje jednak jeszcze inna forma wyrażania emocji. Okazuje się, że 55% treści, którą przekazujemy swojemu odbiorcy to język ciała.

Gdy chcemy się z kimś porozumieć, na przykład nie znając wspólnego języka, porozumiewamy się za pomocą technik pozawrbalnych.

W zajęciach udział mogą brać wszystkie dzieci i dorośli, nie tylko osoby o artystycznych zapędach.
To propozycja, która z pewnością zachwyci również nieśmiałe dzieci. Poprzez wspólne wykonywanie zadań  dorosły pokazuje dziecku w jaki sposób można pokonać nieśmiałość.  Dorosły staje się podporą w trudnej sztuce porozumiewania się.

To również warsztaty edukacyjne przybliżające teatr ruchu – PANTOMIMĘ. Uczestnicy poprzez twórczą zabawę zapoznają się ze specyfiką TEATRU BEZ SŁÓW.  Nauczą się odbioru i czytania języka teatru mimu.  Na zajęciach dowiedzą się jak można komunikować się za pomocą ciała, gestu czy mimiki.  Rozwiną swoją wrażliwość na język ciała. Opanują w stopniu podstawowym świadomość ciała, która prowadzi do prawidłowej postawy, wyrobią nawyk potrzeby ruchu w codziennym życiu, nauczą się również rozluźniania dzięki, której stres będzie tylko wspomnieniem.

SŁUCHAJMY SIĘ BEZ SŁÓW

Warsztaty/zabawę prowadzi znawca tematu aktor mim Tomasz Madej.

Poprzedni artykułSpotkanie opłatkowe
Następny artykułzmiana zarządzenia w sprawie harmonogramu wdrażania Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego