09 05 2016 teatr1

OŚMIEL SWOJEGO NIEŚMIAŁKA

Rozmowa jest jedną z podstawowych form kontaktów między ludźmi. Istnieje jednak jeszcze inna forma wyrażania emocji. Okazuje się, że 55% treści, którą przekazujemy swojemu odbiorcy to język ciała.

Gdy chcemy się z kimś porozumieć, na przykład nie znając wspólnego języka, porozumiewamy się za pomocą technik pozawerbalnych.

TEATR BEZ SŁÓW – to warsztaty na które zapraszamy dzieci z opiekunami. Warsztaty stymulują potencjał twórczy,rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są propozycją spędzenia wolnego czasu we wspólnej kreatywnej zabawie.

W zajęciach udział mogą brać wszystkie dzieci i dorośli, nie tylko osoby o artystycznych zapędach.

To propozycja, która z pewnością zachwyci również nieśmiałe dzieci. Poprzez wspólne wykonywanie zadań dorosły pokazuje dziecku w jaki sposób można pokonać nieśmiałość. Dorosły staje się podporą w trudnej sztuce porozumiewania się.

To również warsztaty edukacyjne przybliżające teatr ruchu – PANTOMIMĘ. Uczestnicy poprzez twórczą zabawę zapoznają się ze specyfiką TEATRU BEZ SŁÓW. Nauczą się odbioru i czytania języka teatru mimu. Na zajęciach dowiedzą się jak można komunikować się za pomocą ciała, gestu czy mimiki. Rozwiną swoją wrażliwość na język ciała . Opanują w stopniu podstawowym świadomość ciała, która prowadzi do prawidłowej postawy, wyrobią nawyk potrzeby ruchu w codziennym życiu, nauczą się również rozluźniania dzięki, której stres będzie tylko wspomnieniem.

 

SŁUCHAJMY SIĘ BEZ SŁÓW

 

Zapraszamy w piątek 13.05.2016, na godz. 17:00 – Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn.
Warsztaty/Zabawę prowadzi znawca tematu aktor mim Tomasz Madej.
Cena biletu 10 PLN

„PANTOMIMA JEST JAK JAZDA NA ROWERZE: GDY JUŻ SIĘ NAUCZYSZ PODSTAW, TRUDNO CI TE UMIEJĘTNOŚCI STRACI.”
Ireneusz Krosny

„Pantomima to sztuka poza słowami – nie bez słów”
Bartłomiej Ostapczuk

Poprzedni artykułRowerowe cross country
Następny artykułNoc Muzeów 2016