09 06 2016 teatr1

PANTOMIMA JEST JAK JAZDA NA ROWERZE:
GDY JUŻ SIĘ NAUCZYSZ PODSTAW,
TRUDNO CI TE UMIEJĘTNOŚCI STRACIĆ.
Ireneusz Krosny

OŚMIEL SWOJEGO NIEŚMIAŁKA.

Rozmowa jest jedną z podstawowych form kontaktów między ludźmi. Istnieje jednak jeszcze inna forma wyrażania emocji. Okazuje się, że 55% treści, którą przekazujemy swojemu odbiorcy to język ciała.

Gdy chcemy się z kimś porozumieć, na przykład nie znając wspólnego języka, porozumiewamy się za pomocą technik pozawerbalnych.

TEATR BEZ SŁÓW – to warsztaty, na które zapraszamy dzieci z opiekunami. Warsztaty stymulują potencjał twórczy,rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są propozycją spędzenia wolnego czasu we wspólnej kreatywnej zabawie.

W zajęciach udział mogą brać wszystkie dzieci i dorośli, nie tylko osoby o artystycznych zapędach.

10.06.2016 (piątek)
godz.: 17:00
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
Cena: 10 zł

To propozycja, która z pewnością zachwyci również nieśmiałe dzieci. Poprzez wspólne wykonywanie zadań dorosły pokazuje dziecku w jaki sposób można pokonać nieśmiałość. Dorosły staje się podporą w trudnej sztuce porozumiewania się.

To również warsztaty edukacyjne przybliżające teatr ruchu – PANTOMIMĘ. Uczestnicy poprzez twórczą zabawę zapoznają się ze specyfiką TEATRU BEZ SŁÓW. Nauczą się odbioru i czytania języka teatru mimu. Na zajęciach dowiedzą się jak można komunikować się za pomocą ciała, gestu czy mimiki. Rozwiną swoją wrażliwość na język ciała. Opanują w stopniu podstawowym świadomość ciała, która prowadzi do prawidłowej postawy, wyrobią nawyk potrzeby ruchu w codziennym życiu, nauczą się również rozluźniania dzięki, której stres będzie tylko wspomnieniem.

SŁUCHAJMY SIĘ BEZ SŁÓW.

Na kolejnych warsztatach z cyklu Generacje Kreatywne „Teatr Bez Słów „dzieci wspólnie z opiekunami uczyć się będą jak za pomocą ruchu, gestu, mimiki oraz postawy ciała wyrażać emocje oraz intencje. Poznają także klasyczne iluzje teatru pantomimy tworząc krótkie etiudy pełne zabawy i humoru. Za pomocą balonów stworzymy kolorowe postacie. Na zakończenie spotkania prowadzący wykona maski pantomimiczne.

Warsztaty/Zabawę prowadzi znawca tematu aktor mim Tomasz Madej.

ZAPRASZAMY!

09 06 2016 teatr2

Poprzedni artykułWakacyjny kurs angielskiego
Następny artykuł„Osobliwości Muzealne”