Fundacja Biedronki podarowała tablety podopiecznym domów pomocy społecznej i innych ośrodków całodobowej opieki nad seniorami w całej Polsce. Wsparcie otrzymała również kwidzyńska placówka. Przekazane urządzenia mają służyć do kontaktów osób starszych z bliskimi i edukacji.

Z racji kolejnych fal pandemii, domy pomocy społecznej i inne placówki stałego pobytu osób starszych w znacznie ograniczały odwiedziny. Tablety i dostępna dzięki nim technologia pomagają utrzymywać relacje seniorów, naszych mieszkańców z rodziną i bliskimi.

Nasza placówka otrzymała trzy tablety. To urządzenia Samsung Galaxy z LTE z rozszerzoną 3-letnią gwarancją. Mają spełniać nie tylko podstawową funkcję komunikacyjną, ale również wspierać seniorów w codziennym funkcjonowaniu i aktywnościach kulturalnych. Na tablety zostały wgrane aplikacje służące do trenowania umysłu. Ćwiczenia wymagające koncentracji i zapamiętywania różnego rodzaju informacji wpływają pozytywnie na utrzymywanie sprawności funkcji poznawczych mózgu. Angażują różne obszary i funkcje mózgu, m.in. logiczne myślenie, pamięć czy koordynację wzrokowo-ruchową. Regularnie wykonywane mogą poprawić sprawności umysłu, utrzymać jego aktualny stan, a nawet opóźnić objawy demencji.

Liczba mieszkańców naszego Domu jest zmienna i waha się między 107 a 115. A obecnie  mieszka tu 111 osób. Z otrzymanych tabletów korzystają wszyscy pensjonariusze. Niektórzy posiadają swoje telefony, tablety, ale nie wszyscy.

Poprzedni artykułSzczepienia uchodźców w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19/ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ COVID-19
Następny artykułWystawa „Czas Niezłomnych”.