29 06 2016 paczka1

Stowarzyszenia WIOSNA – organizatora ogólnopolskich projektów pomocowych – SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Stowarzyszenia WIOSNA rozpoczyna rekrutację 950 liderów z całej Polski, w tym 50 z woj. pomorskiego, na których opiera się funkcjonowanie Paczki i Akademii. Od tego, czy znajdzie liderów zależy skala pomocy, która później dotrze do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie.

Kim jest lider?

Lider jest kimś w rodzaju „project managera”, który lokalnie koordynuje projektem – buduje zespół wolontariuszy i nim zarządza, dociera do potrzebujących, czuwa nad znalezieniem Darczyńców, którzy przygotują dla nich mądrą, dedykowaną pomoc. To jedna z najważniejszych ról w projektach – działanie jednego Lidera przekłada się nawet na setki osób.

Dlaczego warto nim być?

Mądra pomoc najbardziej potrzebującym, realny wpływ na swoją społeczność, a także rozwój kompetencji menadżerskich i wartościowe kontakty – to tylko niektóre z korzyści, jakie z udziału w projekcie wynosi Lider.

Rola Lidera, to także niezapomniane wspomnienia: Darczyńca zaprasza samotną starszą panią Ninę na wigilię. Mały Staś dostaje swoje pierwsze w życiu własne łóżko. Samotna pani Anna prosi wolontariuszkę o to, żeby została matką chrzestną jej dziecka. Pani Krystyna pokonuje depresje i znajduje pracę. To tylko parę z tysięcy historii, które wydarzają się właśnie dzięki Liderom Paczki i Akademii.

Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 lipca przez stronę www.superw.pl Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

* SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu, projekt połączył ponad 1 mln Polaków. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie.

29 06 2016 paczka2

Poprzedni artykuł„Koryfeusze gdańskiej kultury” – wystawa
Następny artykułZajęcia wakacyjne w KCSiR