19 11 2013 paczka

SZLACHETNA PACZKA 2013 wkracza w ostatni, decydujący etap. Przez najbliższe trzy tygodnie będą poszukiwani Darczyńcy – ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia. W pomorskim na Darczyńcę czeka ponad 1000 rodzin.

Wybierz rodzinę w potrzebie

16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl rusza baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

W tym roku ponad 40 potrzebujących rodzin z Kwidzyna i okolic zostało zakwalifikowanych do projektu SZLACHETNA PACZKA. 17 Wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI pomaga potrzebującym w Kwidzynie i okolicach.

Nie ma Polski biednej i bogatej

„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoich istnieniach. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz dawać im impuls do zmian. Zależy nam na Polsce, w której ludzie wstają z kolan i chcą wygrywać swoje życie.

Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, o Polsce, w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie – mówi: Chodź, ja mogę Ci pomóc – podkreśla ksiądz Jacek Stryczek.

SZLACHETNA PACZKA dotarła już do 249 835 osób w potrzebie – ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?

16 listopada. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy”.

7 i 8 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 500 rejonach w Polsce. Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski w TVP i na antenie radia RMF.

8 – 9 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które się zjednoczyły aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek do tej pory to 63 mln zł!).

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę – baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada. Zachęcamy do przygotowania paczki wspólnie z rodzina, przyjaciółmi, znajomymi z pracy. Razem możemy więcej.

Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146

Wyślij SMS o treści PACZKA pod numer 75465

Wybierz dziecko z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i zaopiekuj się nim przez cały rok www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dołącz do klubuWiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl

Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.pl

19 11 2013 paczka2

Poprzedni artykułDzień Otwarty Komorników Sądowych
Następny artykułWieczorne Nastroje