12 02 2014 szkola1

1 września w szkołach podstawowych powitane zostaną po raz kolejny sześcioletnie dzieci.
Kwidzyńskie szkoły są przygotowane na ich przyjęcie. Od września obowiązkowi szkolnemu będą podlegały dzieci urodzone w 2007 r. i w pierwszym półroczu 2008. Sześciolatki urodzone w drugim półroczu, wraz z całym rocznikiem 2009, pójdą do szkoły 1 września przyszłego roku.
Rodzice sześciolatków urodzonych w drugim półroczu 2008 roku mogą także posłać swoje dzieci do szkoły, nie czekając do przyszłego roku. Rodzice, którzy uważają, że ich dziecko nie powinno jeszcze pójść do szkoły, będą mogli skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie. Przepis o możliwości odroczenia obowiązku szkolnego, chociaż w innej formie, obowiązywał do te pory, nawet w przypadku siedmiolatków.
Do szkół podstawowych trafi ok. 200 sześcioletnich dzieci. Poza tym ok. 20-30 dzieci skorzysta z oferty Społecznej Szkoły Podstawowej. W okresie wakacji samorząd zamierza poprawić bazę szkolną pod kątem sześciolatków. Planowana jest między innymi modernizacja kolejnych łazienek w szkołach podstawowych nr 5 i 6. W SP 5 powstanie dodatkowo plac zabaw dla najmłodszych dzieci.

12 02 2014 szkola2

Poprzedni artykułRemonty kamienic i lokali
Następny artykułPowstanie plac zabaw przy SP nr 5