03 07 szkola1

 Podsumowaliśmy kolejną edycję Turnieju Zdarzeń Artystycznych Szkoła z Talentem. Projekt jeszcze trwa. Przed nami cykl warsztatów, spotkań, prezentacji. Za nami część konkursowa.

SZKOŁA Z TALENTEM to paleta różnorodnych działań artystycznych mających na celu podniesienie rangi zajęć pozalekcyjnych na terenie szkoły. To znakomita możliwość spotkania młodych ludzi działających w tej samej dziedzinie i porównania swoich umiejętności, wrażliwości i dorobku.

Młodzież w Kwidzynie jak w każdym miejscu na ziemi jest bardzo zdolna i utalentowana. Trzeba tylko jej o tym powiedzieć. Przekonać… Tchnąć życie. Otoczyć opieką.
Miasto otoczyło doskonałą opieką całe rzesze młodzieży uzdolnionej sportowo. I bardzo dobrze! Czas żeby w szerszym zakresie taką opiekę znalazła młodzież uzdolniona artystycznie.
Dotrzeć do nich jest bardzo trudno. Brak wiary w siebie. Nieumiejętność przełamania własnej nieśmiałości. Umykają gdzieś utalentowane dzieci, o których nigdy nie usłyszymy.
Proponujemy sposób na wyłowienie tych brylancików i oszlifowanie. Tym sposobem jest właśnie organizacja cyklu działań artystycznych pod ogólnym hasłem SZKOŁA Z TALENTEM adresowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W naszym kręgu zainteresowań jest młodzież uzdolniona artystycznie w takich dziedzinach jak: plastyka; fotografia; film; literatura; recytacja; wokal i takie właśnie konkursy zrealizowaliśmy w czasie mijającego roku szkolnego.

Dnia 2 czerwca w sali Teatru Miejskiego KCK odbyła się uroczysta gala podczas której wręczono nagrody za sukcesy w poszczególnych kategoriach.
Poziom realizowanych konkursów był bardzo wysoki, a co za tym idzie podczas finału było co oglądać i czego posłuchać. Warto podkreślić wielki wkład pracy ogromnej rzeszy nauczycieli w poszczególnych placówkach, czuwających nad przygotowaniem swoich podopiecznych. Warto podkreślić również, ze rywalizacja między szkołami była wyrównana i do końca nie było pewne, która placówka otrzyma tytuł.

Tytuł Szkoła z Talentem otrzymuje szkoła, której uczniowie zdobyli łącznie największą liczbę punktów. W roku 2015 Tytuł otrzymały: Szkoła Podstawowa Nr 4 oraz Gimnazjum Nr 2.

Organizatorem Turnieju jest Lokalna Fundacja Filantropijna Projekt a pomysłodawcą i realizatorem prezes Fundacji Mieczysław Dzikowski.

03 07 szkola2
03 07 szkola3
03 07 szkola4

Poprzedni artykułDobranocki Teatralne
Następny artykułDni Kwidzyna – wyniki imprez sportowych