lotnicze

20111220 interklsa

Spośród nominacji Kapituła wybierze najlepszych, którym zostanie przyznane zaszczytne wyróżnienie Znak Jakości Interkl@sa. Finałowe zmagania odbędą się w styczniu 2012 roku. Kontynuując tradycję z lat poprzednich, gala wręczenia Znaku Jakości odbędzie się w siedzibie Sejmu RP.

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej.

W szkole ze Znakiem Jakości Interkl@sa:

1. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują komputery i sieć Internet do wyszukiwania, selekcjonowania i celowego wykorzystywania informacji.

2. Biblioteka szkolna z centrum multimedialnym jest miejscem dostępu do Internetu oraz zasobów edukacyjnych i źródeł informacji.

3. Nauczyciele i uczniowie opracowali i wdrożyli program bezpieczeństwa w Sieci.

4. Nauczyciele stosują komputery i technologię informacyjną, w tym możliwości sieci Internet, w pracy dydaktycznej.

5. Personel administracyjny oraz kadra kierownicza stosuje komputery w administrowaniu i zarządzaniu szkołą.

6. Uczniowie uczestniczą w międzyszkolnych konkursach i olimpiadach, w których komputer i sieć Internet jest elementem zadań konkursowych lub ich rozwiązań.

7. Uczniowie zaprojektowali, wykonali i prowadzą szkolną witrynę WWW.

8. Pracownie komputerowe są wykorzystywane nie tylko w procesie nauczania poszczególnych przedmiotów, ale także w innych przedsięwzięciach – oczekiwanych przez społeczność szkolną i lokalną.

Prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Znak Jakości Interkl@sa, potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy.

Poprzedni artykułPotrzebny szpik
Następny artykułII Kwidzyński Bieg WOŚP „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ” – Start 8 Stycznia 2012 godz. 11.00 Plac Jana Pawła II