23 02 2016 zhp1

W imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Kwidzyn zapraszamy do pozostawienia trwałego śladu w historii harcerstwa kwidzyńskiego poprzez dołączenie do honorowego grona fundatorów nowego sztandaru naszego Hufca.

Sztandar uzewnętrznia jedność i współdziałanie organizacji, a także przywiązanie do służby każdego instruktora i harcerza. Obecny sztandar ma już 38 lat. Przez te lata spłowiał, wystrzępił się i zniszczył. By godnie pod nim służyć, biorąc udział w ważnych wydarzeniach i uroczystościach patriotycznych, ważnych dla braci harcerskiej, samorządu, regionu, dla Polski i Europy, pragniemy by wyglądał dostojnie. Wokół sztandaru będziemy jednoczyć się zarówno w chwilach radosnych, jak i smutnych. Pragniemy, aby nasz poczet sztandarowy , stając w szeregu z innymi, z dumą i godnością mógł uczestniczyć w uroczystościach religijnych, państwowych, samorządowych i organizacyjnych, ważnych dla społeczności harcerskiej.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o dobrowolny wkład w postaci darowizny na rzecz ufundowania sztandaru naszego Hufca (wykonanie płatu sztandaru wraz z drzewcem i okuciami, gablotą, szarfami). Niezwykle ważna będzie każda złotówka wpłacona na ten cel.

Fundatorzy sztandaru zostaną odpowiednio uhonorowani poprzez wpis do Księgi Fundatorów i Darczyńców, wystawienie imiennego dyplomu honorowego, a także uroczyste wbicie imiennego gwoździa fundacyjnego do drzewca sztandaru, z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem (lub nazwą) i miejscowością (lub funkcją) fundatora, z głowicą w kształcie tarczy.
Wykaz fundatorów gwoździ opublikujemy też na naszych stronach internetowych

W czasie uroczystości fundatorzy poproszeni zostaną o osobiste (lub poprzez przedstawiciela) przybicie imiennego „gwoździa fundacyjnego” do drzewca sztandaru.

Wysokość darowizny – według możliwości i uznania.

Wartość symbolicznych cegiełek fundacyjnych ustalono na:
* bez względu na wysokość wpłaty – wpis do Księgi Fundatorów i Darczyńców;
* wpłata od 50 zł – dyplom honorowy wręczany fundatorowi;
* wpłata od 200 zł – imienny gwóźdź do drzewca sztandaru z tarczą.

Darowiznę można przekazać, dokonując wpłaty na konto bankowe:
nr rachunku: 79124054001111001062568813
Nazwa posiadacza: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska Hufiec Kwidzyn
Adres: 82-500 Kwidzyn ul. Warszawska 14,
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na Sztandar”.

Serdecznie zapraszamy na:

* uroczystą Mszę Świętą w Kwidzyńskiej Katedrze w dniu 12 marca 2016 r. o godz.9.30, na której zostanie poświęcony sztandar.
* uroczyste wręczenie sztandaru, które odbędzie się w dniu 12 marca 2016 r. o godz.10.15 w sali widowiskowej Kwidzyńskiego Centrum Kultury – teatr miejski – przy ul. Katedralnej 18 w Kwidzynie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej organizacji na stronie internetowej www.kwidzynzhp.pl

Dziękujemy za każde wsparcie inicjatywy ufundowania sztandaru oraz realizowanych przez nas działań.

Łączymy wyrazy szacunku i pozostajemy z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ

         Komendant Hufca ZHP Kwidzyn
         phm. Andrzej Delewski
23 02 2016 zhp2

Poprzedni artykuł„Brat za brata” – wystwa fotograficzna
Następny artykułFundacja Nieoczekiwana Podróż zaprasza na warsztat