25 01 2013 fundacja ip

„Świąteczny uśmiech od dzieci dla dzieci 2012″ to kolejna już edycja akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Opiekuńczą IP Kwidzyn, której celem było zebranie możliwie największej kwoty na zakup świątecznych paczek dla dzieci z okolicznych szkół.

Wolontariusze z Fundacji, którzy są zarazem pracownikami zakładu International Paper Kwidzyn, rozpoczęli akcję spotkaniem zorganizowanym dla dzieci i wnuków pracowników fabryki już 23 listopada 2012 r. Setka dzieci wraz z rodzicami i dziadkami w ciągu kilku godzin wykonała liczne ozdoby choinkowe oraz świąteczne kartki, a Święty Mikołaj obdarowywał pociechy łakociami. Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się już w trakcie spotkania, kiedy pracownicy zaczęli deklarować dowolne kwoty na zakup paczek dla dzieci.

Dzięki dobrym sercom, chęci dzielenia się z innymi oraz silnej wrażliwości Fundacja zebrała kwotę 11.155 zł, a „złota zasada” International Paper pozwoliła podwoić zebraną kwotę, co w sumie dało 22.310 zł, za które przygotowano 394 bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z wybranych szkół z okolic Kwidzyna. Także firma KBR wsparła akcję dodatkowymi 19 paczkami.

Słodkie paczki trafiły do wszystkich dzieci w szkołach podstawowych w Morawach, Straszewie i Cyganach oraz do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące. Resztę paczek rozwieziono do podopiecznych Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Paczki trafiły do rodzin w Rozpędzinach, Bronnie, Szałwinku i Kwidzynie.

Przedstawiciele Fundacji, wśród nich pani Małgorzata Ryłko Prezes Fundacji Opiekuńczej IP Kwidzyn, uczestniczyli we wzruszających i profesjonalnie przygotowanych Jasełkach w każdej z obdarowanych szkół. Dzieciom sprawiono wiele radości, a co najważniejsze wizyty Fundacji w asyście Świętych Mikołajów były dla dzieci do ostatniej chwili wielką niespodzianką. Mikołaje stając oko w oko z taką ilością zdziwionych i zadowolonych dzieci chwilami mieli większą tremę niż maluchy i sami byli mocno wzruszeni. W każdej ze szkół nauczyciele podkreślali, że te paczki dla niektórych dzieci mogą być jedynymi prezentami pod choinkę.

Akcja ta była już czwartą edycją „Świątecznego uśmiechu od dzieci dla dzieci”. Pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, a od tamtej pory w akcji zebrano już 90.448 zł i obdarowano 1800 dzieci z 16 szkół i placówek dydaktyczno-wychowawczych.

Fundacja Opiekuńcza IP Kwidzyn dziękuje wszystkim darczyńcom, pomocnikom i mikołajom za piękny gest i wsparcie.

Poprzedni artykułFerie w Kinie
Następny artykuł„Nieulotne” – premiera